poniedziałek, 20 września 2021

Wiadomości

Spotkania instruktażowe

Spotkania instruktażowe

Na przełomie miesięcy marzec – kwiecień 2017 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie: st. bryg. Andrzej Jabłoński, komendant powiatowy oraz kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca komendanta powiatowego uczestniczyli w posiedzeniu 6 rad pedagogicznych, które odbyły się w placówkach oświatowych na terenie powiatu grajewskiego.

Spotkania instruktażowe dla blisko 200 nauczycieli przeprowadzono dotychczas w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie, Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie, Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Grajewie, Zespole Szkół w Niećkowie, Szkole Podstawowej w Radziłowie oraz Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Szczuczynie. Wszystkie spotkania dotyczyły zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej mających na celu usystematyzowanie wiedzy, którą nauczyciele mogą przekazać dzieciom i młodzieży w czasie zajęć lekcyjnych.

Główne tematy poruszone w czasie spotkań instruktażowych obejmowały następujące zagadnienia: sposoby postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia, zasady zgłaszania zdarzeń i prawidłowej ewakuacji, korzystanie z numerów alarmowych 998 i 112, zasady udzielania pierwszej pomocy, podsumowanie kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność”, włączenie się w kampanię „Stop pożarom traw”, spotkania w ramach „Dni Otwartych Strażnic” oraz bezpieczeństwo w okresie wiosenno – letnim (zasady zachowania w przypadku wystąpienia burz, silnych wiatrów, gwałtownych opadów atmosferycznych, a także bezpieczne korzystanie z kąpielisk).

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania instruktażowe dla nauczycieli m.in. Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie oraz Zespołu Szkół w Wojewodzinie. -  informujeZastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Strazy Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz LichotaZdjęcia: Archiwum KP PSP w Grajewie  

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.