poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

Sadzenie drzew z leśnikami

Raport z akcji „Sadzenie drzew z leśnikami z Rajgrodu”

W dniu 16.04 (piątek) grupa młodzieży z Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie wzięła udział w akcji sadzenia drzew z leśnikami z Rajgrodu. Akcja ta była integralną częścią międzynarodowego projektu „Comenius Forest Tales” , który Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie realizuje wspólnie z pięcioma innymi szkołami partnerskimi z Niemiec, Litwy, Finlandii, Turcji i Włoch. Celem projektu jest szerzenie świadomości ekologicznej młodych polaków, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę lasu jako niezwykle cennego czynnika ekologicznego. Dzięki akcji sadzenia drzew młodzież uczestnicząca w projekcie miała okazje osobiście przyczynić się do ochrony fauny i flory leśnej.

Uczniowie, pod opieką leśników i pani Katarzyny Kondratowicz (szkolnego koordynatora projektu) posadzili około 700 drzewek, które w przyszłości posłużą zwierzynie leśnej przebywającej na terenie lasów Rajgrodzkich, dostarczając im pożywienie. Oprócz jabłoni, kasztanowców i grabu, uczniowie sadzili także inne drzewka, które przyczynią się do zachowania równowagi w ekosystemie leśnym. Po zakończeniu akcji, uczniowie odwiedzili także miejscowy rezerwat, w którym wysłuchali krótkiego wykładu na temat roli lasu w ekosystemie oraz mieli okazję zobaczyć kilkusetletnie drzewa. Ostatnim etapem było wspólne ognisko przygotowane przez leśniczych nadleśnictwa Rajgród. Sprawozdanie z akcji „Sadzenie drzew z leśnikami z Rajgrodu” zostanie zaprezentowane podczas najbliższego spotkania projektowego, które odbędzie się w Grajewie w dniach 3 – 08 maj 2010 roku. - informuje: Katarzyna Kondratowicz szkolny koordynator projektu Comenius

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

"W starym kinie" Grajewskie Centrum Kultury

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Morsy w wiosennych warunkach zakończyły sezon

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.