niedziela, 14 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 14 komentarzy
  • 12438 wyświetleń

Są powody do dumy!

Rafał Baranowski (l. 24) z Grajewa rozpoczął  studia doktoranckie w London School of Economics LSE – część University of London, na jednej z najważniejszych szkół wyższych specjalizujących się w ekonomii i naukach społecznych, która miała prawdopodobnie większy wpływ na kształt współczesnego świata politycznego niż jakakolwiek inna instytucja uniwersytecka.
Wśród absolwentów LSE i jej kadry jest szesnastu zdobywców Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, oraz nagród literackiej i pokojowej; dwadzieścia dziewięć byłych albo obecnych głów państwa. Jedna czwarta wszystkich Nagród Nobla z ekonomii jest związanych z LSE

Wyróżnienia i nagrody Rafała
Rafał był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany Nagrodami Dziekana i Rektora za bardzo dobre wyniki w nauce. Zdobywał też inne nagrody m.in. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Analiza danych, teoria prawdopodobieństwa czy zastosowania matematyki nie mają dla Niego żadnych tajemnic, co pokazują zdobyte wysokie miejsca w tematycznych konkursach. Grajewianin ma jeszcze wiele innych zainteresowań.

Praca naukowa wymaga wielu wyrzeczeń, dobrze, że takie osoby mogą zostać docenione również przez lokalny samorząd (stypendium burmistrza).

Gratulujemy!

 

 

Komentarze (14)

Świetlana przyszłość czeka tego chłopaka, gratulacje.

Pozytywny chłopak. Ale LSE brzmi niesłychanie dla Grajewiaków. W rzeczywistości jest wiele dróg, które prowadzą do sukcesu. Mam paru znajomych co są po LSE i wielu co nie są. Wśród tych, którzy nie ukończyli LSE, jest wielu, którzy radzą sobie lepiej niż Ci, którzy ukończyli. Mam też paru znajonym, którzy zrobili MBA na Harvardzie i w praktyce, w biznesie często radzą sobie gorzej niż zapaleni wizjonerzy oraz "pracusie". Tak naprawdę trzeba tylko chcieć. Dostać się tam też nie jest takim wielkim problemem, jeżeli zna się język, a teraz w większym mieście to raczej standard. W jego przypadku, sprawa jest jeszcze trochę inna, bo wybrał drogę naukową. Jeżeli chodzi jedak o karierę w biznesie, to ukończone super studia wcale nie wróżą od razu świetlanej przyszłości, tak samo jak słabe studia, jej nie przekreślają. Ale wiedzą to tylko Ci, którzy liznęli tematu. Powiedz to mojej babce albo rodzicom :) Nawet nie staram się im tego wytłumaczyć. Z takimi przekonaniami opuszczą już ten ziemski dobytek. Wiedza solidnych, polskich absolwentów przerasta możliwości leniwych brytoli, dlatego warto próbować i przede wszystkim, uczyć się języków :) Powodzenia w Londku !!! Też tam byłem na letnich praktykach w banku inwestycyjnym, może się jeszcze kiedyś tam spotkamy !!!

Szybki research na googlu podpowiada mi, że robisz PhD ze statystyki. Warto bliżej przyjrzeć się neuronowym systemom transakcyjnym. Można dobrze na tym zarobić na giełdzie :) Jeszcze raz, trzymaj się !!! Pzdr.

zdolniacha! i tu nie chodzi (nie chcę nikomu przytykać) o rozrywkę w internecie - tylko prawdziwy umysł analityczny, który to przykładowo wysyła statki w kosmos! szacun wielki!

Ma uzdolnionego brata.! :)

Wielki szacun.Jestem z Ciebie dumna i trzymam kciuki za dalszą Twoją karierę.

Gratulacje Rafał ,życzę dalszych sukcesow ;)

Gratulacje Rafale, życzę pomyślności w dalszej karierze i w życiu osobistym. Powodzenia!

To wielki zaszczyt dla naszego miasta ,że mamy tak zdolnego studenta.! :)

Mądry chłopak i bardzo zdolny,szkoda ,ze jest juz tak mało mlodych ambitnyvch osób.Na pewno daleko zajdzie.Zyczę tego z całego serca.

Jesteś przykładem dla innych i wzorem do naśladowania.Powodzenia w dalszej karierze.

Wszyscy piszą o Rafale ,a ja ze swojej strony chciałabym pogratulować rodzicom chłopaka.Dzięki waszej pomocy i wsparciu Rafał doszedł tak daleko.Możecie być dumni z tak wspaniałego i ambitnego syna.Jest On przykładem i wzorem do nasladowania dla przyszłych pokoleń.

Invisible czyżbyś zazdrościł? po co te wywody? chłopak jest ambitny i zdolny ciszę się bardzo, że są jeszcze tacy i to z Grajewa to jest dla nas duma.Panie Rafale powodzenia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.