piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10739 wyświetleń

Rusza remont przed UM

Na przełomie maja i czerwca 2008 roku odremontowany zostanie plac przed Urzędem Miasta przy ul. Mickiewicza w Grajewie - miejsce spotkań mieszkańców.

Aktualnie trwają rozmowy władz z projektantami i niebawem stworzona zostanie dokumentacja tej inwestycji. Wiadomo już, że zbudowane zostaną nowe zatoki postojowe, które będą niezbędne po przeniesieniu Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej i Administracji Domów Mieszkalnych oraz części Urzędu Miasta do budynku po banku.

- Realizację projektu rozpoczniemy prawdopodobnie w połowie maja. Zadanie to pokryte zostanie z budżetu własnego i wyniesie ok. 500 tys. zł – powiedział nam wiceburmistrz Grajewa Waldemar Remfeld.

W planach jest zwężenie i wyregulowanie skrzyżowania ulic Mickiewicza i Nowickiego, a także ułożenie polbruku i nowej nawierzchni bitumicznej na istniejącym parkingu. Zmieni się również wizerunek terenu znajdującego się za Powiatowym Urzędem Pracy -  w tym miejscu też poprawiony zostanie stan chodników.
 
e-Grajewo.pl

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (8)

a kiedy zajmiecie sie parkiem przy ul. strazackiej? jest w opłakanym stanie i te wrony... nie za peikna wizytówka miasta...

BZDURY, a jacy mieszkańcy się tam spotykają ???
Tylko ci co muszą załatwić coś we wspomianiym UM. HM !

A może by tak szanowne WŁADZE MIASTA zajęli się drogą dojazdową i chodnikiam do budynków przy ulicy Legionistow. Chyba nie wiecie gdzie ta ulica jest--to za klubem HADES . Po deszczach jest mnóstwo dziór, a jak przejedzie wyrównarka to zgarnie błoto na chodnik , po kilku tygodniach to się powtarza i tak w kółko od lat.Chodnika nikt nie sprząta tylko samochody jak nie mogą przejechać drogą to z chodnika rozchlapią.A w czasie suszy jak przejedzie samochód to są tumany kurzu a samochodów przejeżdża dużo . Czy tak dużo wynosił by koszt budowy drogi i chodnika na tej ulicy.Może wystarczy ze sprzedaży działek pod budowę domków jednorodzinnych na tym terenie. Proszę się nad tym zastanowić .To też zwracam się do RADY MIASTA.

moze to nie moja sprawa ale Grajewo to miasto powiatowe a dworzec PKS jak i PKP to dopiero straszydlo... czy radni grajewa nie widza tego ochydztwa? taki wielki budynek po bylym PKP stoi bezużytecznie i odpycha swoja wizytowka przyjezdzajacych ... zrobcie cos z tym bo cala turystyka na tym cierpi.. nikt nie chce wysiadac na takim dworcu...!!!!

bez kitu, zgadzam sie z przedmówcami; to sa poważne sprawy, którymi należałoby się zająć, a już na pewno sprawą dworca w pierwszej kolejności!

do grajewiaka- czy swoją posesję już posprzątałeś a może masz na niej coś do zrobienia? Wytykać każdy potrafi, jeżeli chciałbyś pomóc to zapraszamy, jesteśmy tam niemal codziennie. Byłoby fajnie gdybyś podpowiedział kto przez całą zimę wyrzucał popiół do gazonu i podrzuca śmieci do koszy ustawionych przy alejkach parkowych.

pfff tak dworzec...zabytek a niszczeje malowany przez wandalów bo to nawet grafitti nie można nazwać.

Dworzec PKP to działka STAROSTY,

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.