niedziela, 1 października 2023

Sport

  • 1 komentarzy
  • 5471 wyświetleń

Rozgrywki ligowe 2016/2017.

W niedzielę 14 sierpnia o godzinie 17:00 w Wasilkowie piłkarze WARMII zainaugurują rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017. Będzie to druga kolejka rozgrywek, ale w pierwszej serii nasi piłkarze nie zagrali - mecz WARMII z MAGNATEM Juchnowiec Kościelny został przełożony na 28 września.

Podopieczni trenera Artura Woronieckiego w ubiegłym sezonie rywalizowali z WARMIĄ w III lidze. Piłkarze z Wasilkowa skończyli sezon na piętnastym miejscu w tabeli i tak samo jak dwunasta WARMIA ze względu na reorganizację III ligi spotykać będą się w nowym sezonie w podlaskiej IV lidze. Niewiele wiadomo o sytuacji w wasilkowskim klubie. Strona internetowa tego klubu „zatrzymała się” w listopadzie ubiegłego roku… Z docierających do naszego Klubu informacji wynika, że do nowego sezonu zespół z Wasilkowa przystąpił bez większych zmian w składzie. W pierwszej kolejce wasilkowianie pokonali w Hajnówce PUSZCZĘ 2:1 w kontrowersyjnych okolicznościach. Facebook’owy profil klubu z Hajnówki tak opisał ten mecz (pisownia oryginalna):

 

„Niestety głównymi bohaterami pierwszej kolejki IV ligi w Hajnówce nie byli piłkarze a sędziowie. Panowie wypaczyli wynik uznając bramkę dla gości na 2:1 w ostatnich minutach spotkania - bramkę której nie było! Można - można - im wszystko można ! 
Więc dziś podam najpierw skład naszych głównych bohaterów : Sędzia główny : Szamreta Maciej (Białystok), Sędziowie asystenci : Kempisty Tomasz (Łomża), Romaniuk Adrian (Białystok). Mam nadzieję iż tych Panów nie zobaczymy już więcej w Hajnówce a najlepiej na żadnym z boisk, niech lepiej zajmą się zbieractwem grzybów bądź jagód !”

 

W ubiegłym sezonie w III lidze WARMIA zremisowała 1:1 w Wasilkowie i pokonała KS w Grajewie 2:1. Zespół trenera Woronieckiego bardzo „nie leżał” naszym piłkarzom i grało się z nim niezwykle ciężko.

 

Trener Robert Kądzior, dla którego będzie to debiut w roli trenera naszego zespołu w meczu o ligowe punkty nie będzie mógł w Wasilkowie skorzystać z kilku zawodników, którzy zostali zgłoszeni do rozgrywek IV ligi. Wciąż niezdolny do gry jest kontuzjowany Wojciech Koszczuk. Urazu w meczu z POJEZIERZEM Prostki nabawił się Maksym Mirva i w niedzielę  zabraknie go w naszym zespole. Po przebytym w lipcu zabiegu dopiero od kilku dni trenuje Piotr Chyliński. Do kadry WARMII zostali włączeni kolejni zawodnicy z zespołu trenera Józefa Matysiewicza – obrońca Maciej Krupa oraz pomocnik Kacper Polakowski. Dołączyli oni do będących w kadrze już w poprzednim sezonie Łukasza Sobolewskiego, Bartłomieja Sielawy, Przemka Zarzeckiego i Alberta Staniszewskiego. Ze względu na przepisy dotyczące konieczności gry dwóch zawodników młodzieżowych w każdym meczu (w nowym sezonie są to zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi) każdy z nich ma duże szanse na grę w pierwszym składzie WARMII. Nadal trenuje z naszym zespołem Brazylijczyk Edison, lecz musi on nadrobić zaległości treningowe i uporządkować sprawy związane z pobytem w naszym kraju, by zostać zgłoszonym do rozgrywek.

 

Niestety, na dziś nie jest jeszcze pewne, czy na stronie http://kswarmiagrajewo.org będzie przeprowadzana relacja tekstowa z meczu w Wasilkowie i czy nadal będziemy relacjonować w ten sposób mecze WARMII w IV lidze. Zainteresowanych wynikiem niedzielnego meczu proszę o odwiedzanie facebook’owego profilu WARMII.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na inaugurację sezonu 2016/2017 w Grajewie – nietypowo, bo w piątek 19 sierpnia o godzinie 18:00 WARMIA zmierzy się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego z KS Michałowo.

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

 

czwartek, 28 września 2023

Grajewo. Analiza składu ciała

czwartek, 28 września 2023

WARMIA - TUR (SOBOTA 30.09 godz. 15:30)

Komentarze (1)

grac nie umieja i tyle co z tą warmią

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.