poniedziałek, 22 lipca 2024

Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 11009 wyświetleń

Równać szanse”

Zespół Szkół w Wojewodzinie bierze udział w ogólnopolskim programie „Równać szanse”. Na początku roku szkolnego został złożony wniosek o dofinansowanie opracowanego projektu pt. „ Znam to, co bliskie i dalekie” i szkole przyznano dotację na jego zrealizowanie. Projekt będzie polegał na nawiązaniu współpracy ze szkołą wielkomiejską. Jego celem jest wzajemne poznawanie odmienności kulturowej i przełamywanie barier społecznych.

 Projekt polega na zaprezentowaniu kultury małych miejscowości młodzieży pochodzącej z miasta. W tym celu uczniowie nawiążą kontakt z jedną z warszawskich szkół i zaproszą jej reprezentantów do siebie. Spotkanie będzie poprzedzone kilkumiesięcznymi przygotowaniami. Uczestnicy projektu zostaną podzieleni na grupy, które będą odpowiedzialne za kolejne etapy organizacji tego dnia. Przeprowadzone zostaną warsztaty komputerowe, podczas których młodzież nauczy się wykorzystywać technologię informatyczną w zakresie gromadzenia informacji i komunikowania się z ludźmi. Nabyte umiejętności uczniowie wykorzystywać będą do porozumiewania się z zaprzyjaźnioną szkołą. Finałowe spotkanie w ZS w Wojewodzinie poprzedzone zostanie wyjazdem do stolicy w celu zwiedzenia miejsc zaproponowanych przez warszawskich znajomych. Celem projektu jest więc zrozumienie własnej kultury po to, by móc ją w atrakcyjny sposób przedstawić rówieśnikom. Poznanie ludzi z innych środowisk ma służyć rozwijaniu kontaktów i przełamywaniu barier społecznych.

W ramach projektu w połowie marca br. uczniowie Zespołu Szkół w Wojewodzinie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. W ciągu całodniowej wyprawy uczestnicy poznali historię muzeum, zwiedzili m.in. wozownię z ekspozycją "Transport wiejski", dział techniczny "Maszyny Rolnicze", wnętrze skansenu, chatę chłopską i szlachecką, młyn wodny i muzeum weterynarii. Pogłębiono wiedzę na temat kultury ludowej, a uczestnictwo w zajęciach dotyczących muzealnictwa pomoże bardziej wyeksponować szkolnye muzeum i przygotować je do zwiedzania przez przybyłych gości.

- Wzbogaciliśmy się o dodatkową wiedzę, jaką kreatywnie czerpaliśmy z pobytu w Muzeum. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd! Mamy nadzieję, że będzie tak samo udany jak ten – twierdzą uczniowie ZS w Wojewodzinie.

- na potrzeby projektu została stworzona specjalna strona www
- foto i więcej na :http://www.projektbidas.dzs.pl/

e-Grajewo.pl

niedziela, 21 lipca 2024

Policja zaprasza na Niebieski Piknik

czwartek, 18 lipca 2024

Jarmark Produktu Lokalnego w Rajgrodzie

Komentarze (5)

mmm moja klasaaa :)) pozdrawiam I THI ;D ;****

Mam pytanie: kręci Was to rolnictwo (ale prawdę piszcie)?


ja nic nie mam do rolnictwa.. pamiętajcie to co jecie i macie na stole to jest tylko i wyłącznie praca rolnika, szanujmy tych ludzi.

miodzio wycieczka xD moze replay? :PP

dziękujemy dla pani Bielińskiej za zabranie nas na zajefajną wycieczkę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.