sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Rekiny Przedsiębiorczości - LO

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Rekiny przedsiębiorczości", na który składa się   Szkolna Internetowa Gra Giełdowa oraz kurs e-learningowy o inwestowaniu. Swoje umiejętności inwestowania na  Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w grze podstawowej sprawdzało 6158 zespołów (3 - 4 osobowych) z całej Polski, w tym 67 uczniów (18 zespołów) z naszego Liceum. Każdy zespół miał za zadanie jak najlepiej ulokować swoje 100 tysięcy wirtualnych złotych w akcje spółek notowanych na warszawskiej giełdzie lub założyć lokaty bankowe.

Nasi najlepsi szkolni inwestorzy z kl. III D: Szymon Zambrowski, Piotr Sulewski, Adam Czerech, Piotr Małachowski uzyskali w ciągu 3 miesięcy stopę zwrotu w wysokości 8,53%, czyli przez trzy miesiące zarobili 8.534 zł. Jest to najlepszy wynik spośród 37 zespołów startujących ze szkół średnich z terenu powiatu grajewskiego, jak również wyprzedzili oni około 6 tysięcy zespołów uczniowskich z Polski.

Udział w projekcie „Rekiny Przedsiębiorczości” pozwolił naszym uczniom zdobyć wiedzę o funkcjonowaniu rynku kapitałowego i zasadach inwestowania, a także na wymianę informacji oraz dyskusje na forum internetowym. Całe przedsięwzięcie trwało od 15 października 2010 r. do 14 stycznia 2011 r. W dniach od 01 do 31 marca 2011 r. uczniowie będą mogli wziąć udział w dogrywce na kontraktach terminowych na WIG 20.

Koordynatorem regionalnym na województwo podlaskie jest Pan Bogdan Rudziński, któremu dziękujemy za współpracę. Więcej informacji  na https://sigg.gpw.com.pl
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. - Krystyna Wyłuda

piątek, 27 maja 2022

Wieści z Niećkowa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.