Kraj

Region dla ptaków i małych firm

Financial Times o Podlaskiem: "Region dla ptaków i małych firm"

17 listopada w brytyjskim Financial Times ukazał się raport o województwie podlaskim. Koncentrujący się na tematyce gospodarczej i politycznej dziennik, zaprezentował nasz region jako miejsce atrakcyjne turystycznie, o znacznych walorach przyrodniczych, przyjazne małym przedsiębiorstwom.

Podlaskie i inne regiony wzdłuż wschodniej granicy Polski już dłuższy czas z trudem walczą o przyciągnięcie inwestorów, którzy na ogół stawiają fabryki raczej w zachodniej części kraju, gdzie drogi są lepsze i bliżej jest do rynków UE.

Do roku 2012, kiedy Polska będzie współgospodarzem mistrzostw Europy w piłce nożnej, Podlaskie powinno być połączone z resztą Polski trzema dobrymi drogami. W trakcie budowy będzie też lotnisko.

Perspektywa poprawy połączeń transportowych już odniosła skutek. Ikea, szwedzka firma meblowa, ogłosiła, że zbuduje za 140 mln euro nową fabrykę (209 mln dolarów), która zatrudni do 2 tys. osób – będzie to największa inwestycja w regionie.


Oryginalny artykuł dostępny pod adresem: http://search.ft.com/search?queryText=podlaskie&ftsearchType=type_news

Źródło: The Financial Times Limited 2009

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.