sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 17 komentarzy
  • 10545 wyświetleń

Rajd "Grzędy 2006"

W piątym już rajdzie nocnym "Grzędy 2006" organizowanym przez Hufiec "Biebrzański" ZHP, Jednostkę Strzelecką w Grajewie i Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w celu uczczenia 62 rocznicy bitwy partyzanckiej 9 psk AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy wzięło udział 8 patroli młodzieżowych i harcerskich - razem 140 osób wraz z opiekunami.
Wszyscy uczestnicy, choć zmęczeni, przeszli 25 km z Szyman do leśniczówki Grzędy i wykonali zaplanowane na trasie zadania. Na miejscu po krótkim odpoczynku, ciepłej herbacie i słodkich bułeczkach młodzież szkolna została odwieziona do domów, a harcerze i strzelcy wzięli udział w uroczystych obchodach rocznicowych pod pomnikiem poległych.

Zwycięzcami rajdu zostały patrole:
1. "Szesnastka" z ZS nr 2 w Grajewie
2. "Harcerski" 1 ŚDH i 2 DH z Hufca "Biebrzańskiego" w Grajewie
3. "Dzikie kaczki" z ZS nr 2 w Grajewie

Wszystkim uczestnikom rajdu gratulujemy wytrwałości, a instytucjom i osobom, które pomogły w jego organizacji serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy
 
 
P.S. Szkoda tylko, że raz z ponad 10 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu zaproszonych do udziału w rajdzie, kolejny już swoje reprezentacje wystawiły tylko Zespół Szkół Nr 2 im. 9 PSK w Grajewie i Publiczne Gimnzajum Nr 3 w Grajewie. Czyżby w pozostałych szkołach nie odczuwano potrzeby patriotycznego wychowania młodzieży???

Komentarze (17)

dajcie fotki z uroczystosci ktora odbyla sie w czwartek

SORRY BARDZO ALE PG NR 1 I lO NR 1 W GRAJEWIE TEZ BYŁU!!! ORGANIZATORZY A NAWET NIE WIEDZIELI! TYLKO OPIEP**** POTRAFIĄ A NIC NIE WIEDZA! BRAWO!

P.S. Szkoda tylko, że raz z ponad 10 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu zaproszonych do udziału w rajdzie, kolejny już swoje reprezentacje wystawiły tylko Zespół Szkół Nr 2 im. 9 PSK w Grajewie i Publiczne Gimnzajum Nr 3 w Grajewie.


Wszystko fajnie tylko poco komu marznąć i jeszcze za to płacić.
A może tak miasto lub gmina pokryła by koszty wyjazu za dzieci
jeżeli ktoż lubi pokazówki to niestey ale trzeba płacić

(kasa misiu kasa)

istnieją jeszcze nakazy

super super dajcie fotek troche bo smiechowe byly a szlo sie nawet fajnie a nawet super nerki

popieram "ja". Dajcie fotki z czwartku

no wezcie taka fajna uroczystość w cza=wartek była to nie daliscie zadnych fotek dajcie

Pokazówka to była przed pomnikiem, nagły "zlot" tych co tam przez 4 ostatnie lata nawet kroku nie zrobili. Autokary młodzieży, która nie widoczna była w poprzednich obchodach. Popatrzcie na uroczystości państwowe w Grajewie i na reprezentacje!?! Dziwny "wyborczy" zryw? A może okazjonalny "koniunkturalny" przypływ miłości do tradycji i patryiotyzmu. Warte jest sprawdzenie archiwalnych zdjęć ze wszystkich wcześniejszych obchodów i tam sprawdzajcie "fakty". Po 18 listopada wszystko wróci do "normy".

KTO był z ILO. KTO???

byłam na tym było ekstra

nie bylam.. a chcialam isc.. :(.. heh..

nakazac to se mozesz czasy nakazow komuny odeszly

Nasza informacja dotyczyła uczestnictwa reprezentacji szkół w rajdzie, a nie czwartkowych uroczystościach, gdzie faktycznie były reprezentanci i poczty sztandarowe innych szkół.
W kwesti po co marznąć i za to jeszcze płacić proponuję po pierwsze zapytać tych, co brali udział w Rajdzie (głównym celem było poprzez własny wysiłek i zmęczenie oddanie hołdu tym, którzy 62 lata temu walczyli za naszą wolnośc), a w kwesti opłaty i jej rozliczenia zapraszam do Komendy Hufca, gdzie można się zapozanć z kompletnym roliczeniem.
W rajdzie brali udział Ci, co chcieli i którzy znaleźli nauczycieli, którym chciało się coś zrobić dla młodzieży.

ta jasne raczej mała garsta była tych ludzi którzy rzeczywiscie cchieli oddac hołd poleglym reszta poszła na rajd po to aby sie swietnie bawic ,wypic poniewaz mieli wlecakach alkohol i aby na drugi dzien nie isc doszkoly taka jest prawda poszli tylko za zmyslami anie prawdziwie aby oddac hold tym ludziom

Czy Szymany to miejsce historyczne/ dlaczego rajd nie rozpoczyna się w Grajewie ?

z ILO bylam ja;p:D:D:D

dlaczego nie ma zdjec z grupy szesnastki kto mial je dac..... niech sie przyzna

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.