Kultura i rozrywka

Radziłów "Obcy - aliens"

Radziłów

Jury wyłoniło 11 laureatów w konkursie „Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Przemian".


W siedzibie Ministerstwa Rozwoju Rolnictwa w Warszawie dokonano uroczystego podsumowania ogólnopolskiego konkursu filmowego, na który zgłoszona została praca uczniów z Gimnazjum w Radziłowie „Obcy - aliens" będąca równocześnie ich debiutem filmowym.

Spośród 236 prac uczniów licealistów i gimnazjalistów z całej Polski Jury konkursowe wybrało 11, które najciekawiej zaprezentowały zmiany zachodzące w związku z wykorzystywaniem funduszy unijnych. Poziom zaawansowania filmowego wprowadził oceniających w ogromne zakłopotanie i niełatwym było wyłonienie tych najlepszych.

Wśród laureatów konkursu znalazł się film „Obcy - aliens", którego autorzy otrzymali wyróżnienie i dodatkowo - nagrodę pieniężną. Symboliczny czek wręczony przez wiceministra MRR Adriana Zdziebło odebrała Emilia Mroczkowska, która podobnie jak Hubert Malinowski i Weronika Kamila Kaszak była współautorką filmu.

Młodzież radziłowskiego gimnazjum udowodniła, że mimo barier środowiskowych i wiekowych ma odwagę rywalizować. Pokazali, że warto jest z nimi pracować i w nich inwestować niekoniecznie kierując się wyłącznie korzyściami materialnymi. Dla innych niech będą przykładem, że trzeba wierzyć w siebie i dążyć do celu.

W filmie wystąpili (w kolejności alfabetycznej): Artur Antosiewicz, Maciek Antosiewicz, Tomasz Bielski, Jacek Chrostowski, Monika Chrzanowska, Katarzyna Danowska, Sylwia Gładkowska, Karol Jurski, Weronika Kamila Kaszak, Hubert Malinowski, Agnieszka Mordasiewicz, Anna Mroczkowska i Emilia Mroczkowska. W trakcie tworzenia zaangażowani byli także inni uczniowie: Dariusz Godlewski i Tomasz Polkowski oraz osoby dorosłe: Dorota Antosiewicz (kostiumy) i Janusz Nieradko (wsparcie techniczne).

Całość prac nad filmem koordynował Zbigniew Mroczkowski.

 

poniedziałek, 18 października 2021

Wielka Parada Branickich 2021

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.