Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 16175 wyświetleń

Przyrzeczenie Strzeleckie

Dnia 11 listopada 2009 r. w Grajewskiej Izbie historycznej w obecności rodziców, rodzin oraz zaproszonych gości dwudziestu strzelców JS 1011 Grajewo złożyło uroczyste PRZYRZECZENIE STRZELECKIE

"Wstępując w szeregi Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno- Wychowawczej przyrzekam:
Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie, niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi. Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu; a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą.
Przyrzekam:
Powinności moje jako członka Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno- Wychowawczej z dobrą wolą i wiarą wypełniać, prawa strzeleckiego gorliwie przestrzegać, polecenia przełożonych chętnie wykonywać. Wszystko co teraz przyrzekam w sumieniu moim do głębi zważyłem, a przyrzeczenie moje stwierdzam uroczystym słowem i honorem wolnego obywatela i uczciwego człowieka. Tak mi dopomóż Bóg."
Błogosławieństwa strzelcom udzielił ks. kapelan ZS Dariusz Narewski
W dalszej części uroczystości przedstawiono historię i tradycje Związku Strzeleckiego oraz współczesną działalność organizacji. 

(fot.e-Grajewo.pl)

 

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie autorskie w MBP w Grajewie

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie z Krówką Matyldą w Muzeum Mleka

Komentarze (8)

Prawdziwe wychowanie humanistyczne młodzieży. Po co kilkunastoletnim młodym ludziom znajomość obsługi broni palnej służącej do zabijania?

szacunek dla Michała Ł. za wkład w przygotowanie do przysiegi

Znajomość obsługi broni palnej jest tylko niewielką częścią szkolenia w Strzelcu. Poza tym broń palna to również strzelectwo sportowe a nie zabijanie.

a dlaczego nie zadałeś "jugend" (ten pseudonim kojarzy się dość jednoznacznie) tego pytania siedząc na sali? zabrakło odwagi?

chyba chodziło ci o humanitarne wychowanie a po to by jeśli chcą wiazać z tym swa przyszłośc to im sie to przyda i tam nie chodzi tylko o nauke obsługi broni

a po to żeby w razie naglego wydarzenia mieć wiedze by móc się nią posługiwać ... jak ktoś nie wie to niech lepiej nie wyraża swojej opini.

Po to żebyś się pytał ... ;///

Ty jugend chyba mylisz pjęcia. Słuchasz i czytasz bez zrozumienia. Wychowanie humanistyczne w szkole (przede wszystkim) a m.in. patriotyczne, proobronne i wojskowe w Strzelcu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.