wtorek, 18 czerwca 2024

Sport

  • 1 komentarzy
  • 3195 wyświetleń

Przygotowania do obchodów 100-lecie KS WARMIA Grajewo

We wtorek 5 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie odbyło się pierwsze robocze spotkanie komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia Klubu Sportowego WARMIA Grajewo.

Pomysł powołania komitetu został zgłoszony przez sekretarza Zarządu Janusza Szumowskiego i uchwalony przez członków Klubu podczas Walnego Zebrania, które odbyło się w czerwcu bieżącego roku. W spotkaniu oprócz Zarządu Klubu, członków Komisji Rewizyjnej, trenerów Kamila Randzio i Mateusza Tuzinowskiego wzięli też udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Dariusz Latarowski, zastępca Burmistrza Maciej Bednarko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  Marek Duchnowski, dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury Tomasz Dudziński oraz Wiesław Jerulank, Zbigniew Mojsak, Józef Matysiewicz, Paweł Myszkowski, Zbigniew Okulewicz i Mariusz Sobczyk. Komitet ma na celu skupienie przedstawicieli różnych instytucji i środowisk w celu opracowania optymalnego planu obchodów jubileuszu WARMII.

 

Przewodniczącym komitetu został Burmistrz Miasta Grajewo pan Dariusz Latarowski, który od lat wspiera Klub, podkreślając, że WARMIA jest jedną z największych marek naszego miasta. Jeszcze przed objęciem funkcji burmistrza pan Dariusz Latarowski wspierał projekt Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo i miał ogromny wkład w jej powstanie.

Lista członków komitetu nie jest zamknięta i na pewno pojawią się w niej kolejne osoby, które zechcą współpracować w przygotowaniu uroczystości. Podczas dwugodzinnego spotkania ustalono zarys prac i omówiono projekty wydarzeń uświetniających obchody stulecia Klubu.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się za miesiąc a do tego czasu komitet opracuje szczegóły i kosztorys omówionych na pierwszym spotkaniu pomysłów.

 

https://www.grajewo.pl/

 

Komentarze (1)

Aha. Myślałem, że post uchyli choć rąbka tajemnicy - jakie wstępne propozycje wysnuto na spotkaniu. A tu tylko sucha notka, że coś takiego miało miejsce i ciąg dalszy dopiero za miesiąc. Cóż - pozostaje czekać na konkrety - niewątpliwie Warmia ma spory potencjał na ciekawe obchody stulecia.

Naszła mnie refleksja, że mieliśmy w historii klubu wielu ciekawych piłkarzy, którzy zrobili karierę znacznie ponad poziom Warmii - choćby Paweł Sobolewski, Piotr Tyszkiewicz, a i epizod w Grajewie zanotował nawet jednokrotny reprezentant Polski za czasów selekcjonera Strejlaua - Gierejkiewicz. Może udałoby się zaprosić takie dawne sławy, które założyły w przeszłości trykot Warmii? Interesującą inicjatywę stanowiłaby - tak myślę - próba odnalezienia najstarszego żyjącego jeszcze piłkarza Warmii. Prawdopodobnie nie udałoby już się odnaleźć świadków baraży Warmii o awans do obecnej Ekstraklasy z 1935 roku - ząb czasu nie oszczędza nikogo - ale może jeszcze po tym świecie chodzą weterani, pamiętający odległe czasy Związkowca/Spójnii?

Cokolwiek się wyklaruje, trzymam kciuki za organizatorów obchodów stulecia i szczerze wierzę, że spiszą się na medal. Ten klub na to zasługuje! :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.