środa, 17 lipca 2024

Kultura i rozrywka

  • 9 komentarzy
  • 12240 wyświetleń

Przerwa na dziesiątkę

Z przesłaniem Maryi z Fatimy „Odmawiajcie codziennie różaniec” w październiku w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie odbywały się spotkania modlitewne.

Spotkania organizowali szkolni katecheci. Codziennie na przerwie po trzeciej godzinie lekcyjnej chętni uczniowie odmawili wspólnie różaniec.

- To pierwsze takie spotkania modlitewne. Ich ideą jest rozmiłowanie dzieci w modlitwie różańcowej oraz zbliżenie się do Boga - mówi Elżbieta Polakowska

SP nr 2 w Grajewie

Komentarze (9)

Uważam, że to skandal! Różaniec można odmawiać w kościele, w domu lub ostatecznie na lekcji religii, ale nie podczas przerwy. Jeszcze jeden dowód klerykalizacji naszego pięknego kraju. A Dyrekcja nie powinna tolerować faktu, że dzieciakom zabiera się jedną przerwę.

Ale mądrość antyklerykał napisałeś. Zanim cokolwiek skomentujesz to najpierw się zastanów. Różaniec jest dla chętnych i organizowany jest w ramach spotkania modlitewnego.

oo mam nadzieję że tego u mnie w szkole nie będzie no bez kitu współczuję wam ;/;/

Odpowiedź dla www: Różaniec jest dla chętnych, ale chętni są bardziej zachęceni, jeśli się im powie, że to wpłynie na ocenę z religii... A spotkania modlitewne powinny się odbywać w kościele. Chyba że jesteś za tym, aby zamienić szkoły na kościoły. I jeśli ktoś jest przeciw, niech spłonie na stosie! Pozdrawiam i jak widać, zastanowiłem się...

Maria nie jest Bogiem wiec po co mam sie do niej modlic?? nie jest tez posrednikiem miedzy czlowiekiem a Bogiem bo jeden jest posrednik Jezus Chrystus. Maria jest zwykla kobieta ktora byla godna urodzic Jezusa ale nie oznacza to ze jest na rowni z Nim samym czy tez z Bogiem. wiec zanim bedziecie odmawiac rozaniec to lepiej siegnijcie do Biblii i poczytajcie co tam jest zapisane bo nigdzie nie znajdziecie slow by modlitwy kierowac do Marii ale tylko do samego Boga. rozaniec jest tylko wymyslem ksiezy podobnie jak celibat czy czczenie roznych wizerunkow i oddawanie im czci. jesli ktos bedzie chcial porozmawiac na ten temat to podam swoje gg.


Do "Chrześciajanie".... podaj gg chętnie z Toba porozmawiam bo mam takie same zdanie jak Ty. Po wprowadzeniu religii do szkół mozna było sie tego spodziewać.

moze e-grajewo laskawie dodalo by nasz komentarz.. ;/;/;/

do "chrzescijanka" tu masz gg 1211408 jesli naprawde Cie to interesuje to czekam na wiadomosc =) a tak w nawiasie to jest nas dwoje =) ja i moj chlopak =)

do "chrzescijaknka" czekam :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.