Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 3541 wyświetleń

Przejechał quadem pieszego, ranny ma złamane obie nogi

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 15 października br. w późnych godzinach wieczornych.


Z ich pierwszych ustaleń wynika, że w Baranach, gm. Ełk kierujący quadem, 34-letni ełczanin, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i potrącił pieszego idącego jezdnią. Ranny mężczyzna ze złamaniem obu nóg trafił do szpitala. Okazało się, że obaj byli pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego quadem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna zabrał czterokołowca od innej osoby, aby się nim przejechać.

34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 5 lat, kara finansowa minimum 5 000 zł oraz utrata prawa jazdy. Wobec mężczyzny już zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 10 000 zł oraz dozór Policji. (za: KPP Ełk)

 

Komentarze (4)

Co zrobią kierowcy za usiłowanie zabójstwa? A ta, zapomniałem, że to Polska - nic mu nie zrobią.

no ale ten człowiek sobie szedł i chyba nie jest istotne co on był;

to chyba powinna być mowa o tym który zawinił, tu człowiek sobie spokojnie idzie, to nie powinno nikogo interesować pod jakim był wpływem, można być pod wpływem chociażby teściowej i nikogo to nie powinno obchodzić;

Po co mu wchodził w tor jazdy !

I dlatego właśnie każdy obywatel w Polsce powinien mieć swobodny dostęp do broni.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.