piątek, 21 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 7784 wyświetleń

Prostki w internecie

PROSTKI TERAZ I DAWNIEJ

„Prostki są miejscowością nierozerwalnie, historycznie i kulturowo powiązaną z Mazurami. Prawdopodobnie m. innymi z racji położenia 'po drugiej stronie granicy' pomiędzy mieszkańcami wsi a pochodzącymi np. z Bogusz czy Grajewa, dochodziło wielokrotnie do nieporozumień. Konflikt jak słyszę (no może taki malutki konflikcik:) istnieje chyba i do dzisiaj. Przykładowo mieszkańcy Bogusz, których od mieszkańców Prostek dzieli... grubość tablicy wyznaczającej obie miejscowości, nie należą do parafii Prostki lecz prafii grajewskiej. Jak dobrze pamiętam ze szkoły podstawowej, czasami dochodziło do podziałów na "krzyżaków" (czyli np. mnie) i tych wg. nas "wieśniaków" np. z Bogusz (czyt. tych mieszkających po drugiej stronie granicy) a czasami i do bójek... Murowana zabudowa Prostek, bogata infrastruktura i zamożność mieszkańców (historycznie) ugruntowywała wśród nas przekonanie, że jesteśmy 'lepsi' od mieszkańców 'Polski drewnianej' a niekiedy wręcz niejako pozwalała na ( obraźliwe w tym przypadku ) nazywanie ich 'wieśniakami'.”
- fragment tekstu autora strony
www.prostki.of.pl

środa, 19 czerwca 2024

Pikniki integracyjne w SP2

Komentarze (4)

pozdrowionka dla wszyskich fajnych chlopow z Prostek

Strona ta jest jak najbardziej profesjonalna strona. Mozna na niej zobaczyc wiele ciekawych zdjec ktorych w inny sposob nie mozna zobaczyc i chwala za to autorowi tej strony.
Co jeszcze mozna powiedziec to chyba to ze autor bardzo dba o prawa autorskie...co teraz jest czesto zapominane.
Pozdrowienia

Nom ja znam kilka ludzi z prostek sa po prostu super.A wogole to ja tez nie mam nic do prostek nom po prostu pozdro dal maslosi,mili,mariusza,moniki,jusi i wsiech kolesi i kolezanek z grajewa i prostek:)

Pozdro dla ziomali z Dlugosz iKopijek a szczegolnie dla Czerepkow oraz Siemiaszkow zasyla Andrzej Wroblewski ze Slaska

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.