sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11792 wyświetleń

Program "szklanka mleka"

Budżet państwa przeznaczy 118 mln zł na dopłaty do unijnego programu "szklanka mleka " dla uczniów podstawówek w roku szkolnym 2012/2013. Szkoły zainteresowanie akcją powinny do 30 czerwca złożyć wnioski do oddziałów terenowych Agencji Rynku Rolnego.

 

UWAGA WNIOSKODAWCY, SZKOŁY PODSTAWOWE!

PROGRAM „SZKLANKA MLEKA” W ROKU SZKOLNYM 2012/2013


Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że w dniu 15 czerwca 2012 r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na wypłatę dopłaty krajowej w roku szkolnym 2012/2013.

 Wnioskodawcy zainteresowani dostarczaniem mleka i jego przetworów dla uczniów szkół podstawowych, a następnie uzyskaniem dopłaty krajowej w roku szkolnym 2012/2013 powinni złożyć Wniosek o wydanie decyzji w sprawie przyznania limitu środków finansowych do dnia 30 czerwca 2012 r. (decyduje data wpływu wniosku do właściwego miejscowo Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego).


  • Wnioskodawcy, tj. mleczarnie, firmy handlowe lub władze/organizacje działające w imieniu szkół podstawowych, powinni złożyć Wniosek o wydanie decyzji w sprawie przyznania limitu środków finansowych wraz z Informacjami szkół podstawowych, do których będą organizować dostawy mleka i przetworów mlecznych.
  • Wnioskodawca - szkoła podstawowa, która samodzielnie organizuje dostawy dla uczniów powinna złożyć tylko Wniosek o wydanie decyzji w sprawie przyznania limitu środków finansowych.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego oraz na stronie internetowej ARR

 

 

Komentarze (3)

Wszystko co było powoli powraca.Pomysł nie nowy ale wyjęty z lat 60 i 70 ubiegłego wieku i z ubiegłego systemu.A więc nie wszystko co "czerwone" było złe.KOMUNO WRÓĆ!!!

Nie wszystko w PRLu było złe, przecież wtedy drzewa rosły, słońce świeciło, deszcze padały.... wybrane dzieci piły mleko - jak zwykle każda normalność jest sukcesem przewodniej siły narodu - partii! Pomysł raczej na miarę PRLu, dzisiaj większość dzieci je w szkole obiady, a tych smakowe mleczka na siłę rozdawane służą raczej do zabawy, niż do konsumpcji. Mówię Lenin, myślę partia

A GDZIEŻ TAK DZIECI PAŁASZUJĄ SMACZNE OBIADKI A NA DESEREK WCISKA SIĘ IM MLECZKA SMAKOWE? a dzieci jak to dzieci zamiast na siłę grzecznie zjeść i przechorować wolą tym rarytasikiem pobawić bo to przecież grzeczne dzieciaczki i z pełnymi brzuszkami,których rodzice maja prace i wypchane portfele! Coś mi tu nie gra-bo co nie raz słyszy się że w szkołach nie tylko ginie garderoba z szatni ale nawet kanapki. I NA PEWNO TEN POMYSŁ POWRÓCIŁ DO ŁASK POD SZYLDEM ZDROWEGO ODŻYWIANIA DZIECI I MŁODZIEŻY! TAK CZY TAK-TO BARDZO DOBRA INICJATYWA SZCZEGÓLNIE DLA BIEDNIEJSZYCH DZIECIAKÓW!!!! i nie chodzi tu o Lenina i żadną partię ale o dobro każdego dziecka,które jest nie winne że jego rodzice nie mają pracy lub mają głodowe wypłaty i nie stać dziecku kupić coś na 2 śniadania a często też na pełny obiad w domu!!! WIĘCEJ TAKICH (BEZPŁATNYCH) POMYSŁÓW!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.