poniedziałek, 22 lipca 2024

Kultura i rozrywka

Profilaktyka w szkołach

Miejska Komisja ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Grajewo we współpracy z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie realizuje w szkołach podstawowych i gimnazjalnych programy profilaktyczne.

Celem Programu Profilaktyki realizowanego przez Miejską Komisję jest m.in. edukacja i informowanie dzieci i młodzieży o niebezpieczeństwie jakim jest kontakt z różnymi używkami. Spotkania profilaktyczne, które odbywają się w grajewskich szkołach odbywają się regularnie co kilka miesięcy. Specjaliści, m.in.: psycholodzy, pedagodzy mówią najmłodszym o zagrożeniu, jakimi są narkotyki, czy alkohol, uczą odmawiania w sytuacji, w której młody człowiek jest sam, poddany naciskowi grupy równolatków. Warsztaty pokazują również, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i jak unikać zachowań agresywnych, niebezpiecznych dla innych.

 W grajewskich szkołach w dn. 10 - 11 X br. odbyły się warsztaty, które - w uzgodnieniu z Miejska Komisją - prowadzą pracownicy Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie. W klasach szóstych szkół podstawowych warsztaty dotyczące agresji i dopalaczy pt. " Zatopiony Skarb" prowadzi Monika Dąbek. Z klasami pierwszymi gimnazjalnymi na warsztatach dotyczących narkomani pt. "Uśpieni" spotyka się Rafał Winiarski.
- informuje grajewo.pl

 

niedziela, 21 lipca 2024

Policja zaprasza na Niebieski Piknik

czwartek, 18 lipca 2024

Jarmark Produktu Lokalnego w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.