Warto przeczytać

Pożyczki ratalne

Skorzystanie ze zwykłej, szybkiej chwilówki nie dla każdego jest odpowiednim rozwiązaniem. Poszczególni klienci mają znacznie większe potrzeby finansowe, które wymagają wyższych kwot finansowania. Rozwiązaniem w takiej sytuacji będą pożyczki ratalne, które łączą wszystkie najlepsze cechy kredytów bankowych i chwilówek. Sprawdźmy, czym cechuje się pożyczka na raty i kto może z niej skorzystać.


Czym pożyczki ratalne różnią się od kredytu?

Mimo iż pożyczki ratalne i kredyty na raty często są pojęciami stosowanymi zamiennie, to nie do końca jest to zgodne ze stanem faktycznym. Mimo iż dla klienta efekt końcowy jest zbliżony, to jednak istnieją pewne istotne różnice, które sprawiają że pożyczki na raty mogą być lepszym wyborem. Czym wyróżnia się pożyczka ratalna?

Szeroki wybór ofert

O ile kredyty udzielane są jedynie przez instytucje bankowe i SKOKi, tak pożyczki ratalne oferowane są przez setki firm pożyczkowych, działających na polskim rynku. Dzięki temu klienci mają większy wybór i mogą przebierać w atrakcyjnych ofertach, co zwiększa szanse na znalezienie satysfakcjonującej usługi.

Niższe wymagania

Prywatni pożyczkodawcy przykładają mniejszą wagę do zdolności kredytowej osób wnioskujących. Osoby zainteresowane, które spotkały się z odmową ze strony banku, często sięgają po alternatywę, jaką są pożyczki ratalne. Niskie wymagania to także brak zaświadczeń i zbędnych formalności, co czyni cały proces szybszym i wygodniejszym.

Elastyczność

Na rynku znajdziemy zarówno pożyczki ratalne rozłożone na kilka części, jak i długoterminowe zobowiązania. Użytkownicy przed złożeniem wniosku mogą wybrać, jaka kwota i czas spłaty pożyczki ich interesują. Ponadto, znaczna część ofert to pożyczki, które można przeznaczyć na dowolny cel. Taka elastyczność oferty sprawia, że pożyczki ratalne cenione są przez sporą grupę odbiorców.


Pożyczki ratalne online - jak to działa?

W przypadku bankowych kredytów, nawet jeżeli wniosek został złożony przez internet, to wymagane jest udanie się do stacjonarnej placówki w celu podpisania umowy. Pożyczki ratalne cechują się tym, że cała procedura odbywa się zdalnie, dzięki czemu klienci nie muszą nawet wychodzić ze swojego mieszkania.

Aby uzyskać pożyczkę ratalną przez internet, wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy, a następnie wybrać odpowiadającą potrzebom kwotę zobowiązania i czas na jej spłatę. Następnie należy wypełnić formularz z wnioskiem, potwierdzić swoją tożsamość, i pozostaje jedynie czekać na odpowiedź. Całość odbywa się bez zbędnych formalności i kolejek, przez co pożyczki ratalne to idealna metoda na zdobycie dodatkowych pieniędzy w krótkim czasie.


Pożyczki ratalne - ile wynosi okres spłaty?

Okres spłaty zobowiązania zależy od dwóch znaczących czynników: preferencji użytkownika i oferty danej firmy. Biorąc pod uwagę to, jak zróżnicowane są oczekiwania klientów i jak szeroka jest oferta pozabankowa, trudno jednoznacznie wskazać, ile będzie wynosił czas na spłatę i na ile rat zostanie rozłożone zobowiązanie.

Firmy pożyczkowe udzielają zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych pożyczek. Te pierwsze to pożyczki ratalne na czas maksymalnie 12 miesięcy. Długoterminowe pożyczki opiewają na większe kwoty i dłuższy czas kredytowania, ale zazwyczaj zarezerwowane są dla klientów o większej zdolności kredytowej. Z tego powodu możliwości finansowe również są istotne, jeżeli zależy nam na większej pożyczce.


Gdzie znajdę najlepsze pożyczki ratalne?

Zważywszy na to, jak wiele produktów finansowych jest dostępnych dla klientów, mogłoby się wydawać że znalezienie dobrej pożyczki na raty będzie trudne. Jest to jednak mylne założenie, ponieważ gotowe rozwiązania takie jak rankingi pożyczek ratalnych ułatwiają klientom wybór i prezentują jedynie najlepsze usługi dostępne na rynku.

Dlaczego warto skorzystać z rankingu pożyczek?

  • oszczędność czasu - zamiast spędzać długie godziny na samodzielnym porównywaniu ofert, o wiele rozsądniej jest odwiedzić ranking, w którym zebrane są wszystkie najlepsze oferty;
  • jedynie najlepsze pożyczki - rankingi zestawiają ze sobą jedynie te pożyczki ratalne, które cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników i pochlebnymi recenzjami specjalistów;
  • gwarancja bezpieczeństwa - korzystając z rankingu, nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i finansów. Pożyczkodawcy widniejący w rankingach to podmioty rzetelne, które działają w pełni legalnie i są godne zaufania.
    Jeżeli chcecie znaleźć dobrą pożyczkę ratalną dla siebie, to najlepszym rozwiązaniem będzie ranking na https://super-pozyczka.pl/pozyczki-ratalne/

 

Jak wygląda spłata pożyczki ratalnej?

Pożyczki ratalne spłaca się w ten sam sposób, co bankowe kredyty. Procedura rozliczania się z wierzycielem polega na przelewaniu odpowiedniej kwoty na konto bankowe, którego numer zazwyczaj podany jest w treści podpisywanej umowy. Należy pamiętać o tym, aby wpłat dokonywać zgodnie z harmonogramem, ponieważ w przeciwnym przypadku mogą zostać naliczane odsetki za opóźnienie w spłacie.

Poza samą kwotą finansowania, do spłaty należna jest także część odsetkowa i prowizja. Użytkownik nie musi jednak obawiać się tego, że dokona wpłaty na nieodpowiednią kwotę, ponieważ wysokość poszczególnych rat również jest określona w harmonogramie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.