poniedziałek, 4 grudnia 2023

Sport

  • 8 komentarzy
  • 7292 wyświetleń

Powstaje Street Workout

Jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik… miłośnicy treningu siłowego opartego o gimnastykę z wykorzystaniem własnej masy ciała będą mieli profesjonalne miejsce do ćwiczeń. W Parku Solidarności (central park) trwa budowa "Parku street workout". Na to zadanie w budżecie Miasta przeznaczono kwotę 30 tys. zł. Wykonawca dostarczył i montuje urządzenia za kwotę 19 680 zł.

Zestaw składający się z m.in. ławeczki do brzuszków, drabinek, drążków do podciągania, poręczy do pompek wpisuje się w przestrzeń miejskiego zieleńca. Z obiektu bezpłatnie mogą korzystać wszyscy zainteresowani - wystarczy odrobina motywacji i kreatywności, aby zacząć przygodę z tym sportem.

Do najprostszych ćwiczeń wykonywanych w Parku street workout zaliczyć możemy pompki, podciągnięcia na drążku, przysiady oraz brzuszki, katalog  nie jest zamknięty – wszystko zależy od pomysłowości i stopnia zaawansowania ćwiczącego. Najwytrwalsi potrafią wykonać  naprawdę wiele!

Trzeba zauważyć, że Grajewo dołącza do grona miejscowości w których o kondycję fizyczną dba się w każdym wieku. Świadczy o tym ilość urządzeń do ćwiczeń ustawiana w parkach. To dość proste przyrządy, z których korzystać może każdy. Nie wymagają specjalnego podejścia, a jedynie chęci by poprawić kondycję i elastyczność ciała, pokonać własne ograniczenia a także dotlenić i utrzymać organizm w sprawności. Ponadto ćwiczenia na świeżym powietrzu nie muszą być wykonywane w pojedynkę, mogą być pretekstem do spotkania i integracji w gronie znajomych.


e-Grajewo.pl

 

czwartek, 30 listopada 2023

Grajwo. Klub Sportowy Ookami

Komentarze (8)

Dlaczego te wszystkie atrakcje siłowe są na piachu lub trawie , wygląda to po fatalnie , trudno zrobić podłoże jak np .bieżnia na Orliku lub do kosza.Taki PRL.

Tak Marku, w takich miejscach powinno byc podlooze bitumiczne. A tak nawiasem...tyle żelastwa aż 20 tysięcy ?........

Szału nie ma na innych zdjęciach ładniej to wyglądało przed głosowaniem a to chyba jakaś reszta rurek pospawanych

Super inicjatywa, jednak zgadzam się z poprzednikiem - 'szału nie ma'. Mam andzieję, że budwa parku jeszcze się nie zakońćzyła i dojdą jeszce drążki (zgodnie z projektem).

Ludzie, gdzie są kółka gimnastyczne, nie wiem co to za durnie wykonywali robotę ale serio - nie bierzcie idiotów po podstawówce kończonej wieczorowo. Jak to można za 30 tysięcy realizować projekt, który kosztuje 1000-2000złotych i jeszcze nie umieć tego odpowiednio złożyć. Póki co patrząc na to jak to jest złożone to prędzej można się tam nabawić kalectwa niż solidnie poćwiczyć. Rurki do tricepsów (dipy) nie są położone równolegle, a jeżeli wg. was są równolegle to chyba byliśmy w innym miejscu. Ogarnijcie tych kasztanowców, którzy to wykonywali bo takich idiotów trzeba zrzucać ze skały, nie wiem biczować, po 20 batów publicznie a nie dawać im takie projekty do realizacji. Trochę wyobraźni...

przydałoby się jeszcze poprawić wykonanie, słupki stoją krzywo a poręcze nie są pewnie zatwierdzone w podłożu, roku może nie wytrzymać. Pomysł świetny tylko wykonanie słabe.

W Grajewie wszystko na odpie...ol. Pamiętam jak budowaliśmy skatepark. Urząd miasta też miał swój własny pomysł i plan. Chceta to mata i się odp...ta

zgadzam sie -d..y nie urywa .wszystko niskie ,w pionie napewno nie stoi ,malo tego jest nie tak jak na wczesniejszych projektach -ogolnie oceniam na mierny

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.