środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11764 wyświetleń

Podwyżka czynszu ZADM ?

- W związku z rosnącymi kosztami utrzymania dłużników, proszę aby rozważyć, ewentualną podwyżkę czynszu dla mieszkańców naszych zasobów  – apelował na ostatniej sesji Rady Miasta, Edward Kupiec, dyrektor Zakładu Administracji Domów Mieszkalnych w Grajewie. Władze miasta zapewniają, że podwyżki nie będzie.

ZADM to jedno z najważniejszych przedsiębiorstw miejskich w Grajewie. W zasobach zakładu mieszka ok. 3 tys. lokatorów. Choć problem z dłużnikami to nie nowość w mieszkaniowej rzeczywistości zakładu, to zdaniem dyrektora ZADM w ostatnim czasie liczba unikających opłat mieszkańców wzrosła.

- Od trzech lat nie było podwyżki, w tym czasie liczba dłużników systematycznie wzrastała. Aktualnie mamy 84 stałych dłużników, których zobowiązania sięgają 175 tys. zł. Łącznie całościowe zadłużenie wszystkich dłużników wynosi ponad 395 tys. zł.  Dodatkowo w ostatnich trzech latach stawki za prąd, czy wodę poszły w górę – tłumaczy Edward Kupiec, dyrektor ZADM.

Właścicielem ZADM jest miasto, dlatego o ewentualnej podwyżce decyduje zawsze burmistrz miasta. Mówi o tym zarówno ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego, jak i uchwały Rady Miasta Grajewo.

Problemy z dłużnikami, a co za tym idzie problem z rosnącymi kosztami utrzymania lokatorów można rozwiązań na dwa sposoby. Miasto może zdecydować się na podwyżkę czynszu lub zwiększyć dotację celowa dla ZADM. W Grajewie władze miasta zdecydowały się skorzystać z tej drugiej opcji.

- Zapewniam, że nie będzie podwyżki czynszu dla mieszkańców ZADM. Po pierwsze dlatego, że podwyżka nie spowoduje przecież, że nagle stali dłużnicy zaczną płacić czynsz. Po drugie w 2006 roku zwiększyliśmy dotacje dla ZADM ze 160 na 200 tys. zł – mówi Waldemar Remfeld, zastępca burmistrza Grajewa.

e-Grajewo.pl

Komentarze (7)

JESZCZE JEDNYM WYJŚCIEM Z TEJ SYTUACJI JEST SPRZEDANIE MIESZKAŃ KOMUNALNYCH ZA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ.DLACZEGO WŁADZE MIASTA NIE PÓJDĄ W ŚLADY INNYCH MIAST KTÓRE SPRZEDAŁY MIESZKANIA I PROBLEM MAJĄ Z GŁOWY.

Nie ma pracy, nie ma na czynsz prezesie

Trzeba zacząć eksmisje dłużników , a mieszkania poddać licytacji. Dlaczego mamy utrzymywać takich ludzi. Ja płacę . Dajcie te mieszkania ludziom ,którzy bardzo chętnie będą płacić , aby nie tułać się po stancjach.

Jakim cudem od trzech lat nie mają podwyzek w zasobach spółdzielni co roku podwyżki z innej ciepłowni korzystamy i ujęcia wody?

Zdjęcie to chyba z przed wojny, normalnie zgroza Panowie !

MIESZKANIEC- Ty masz rację ale przy takim stanie rzeczy ZADM byłby zbyteczny i nie można było zatrudniać ludzi.A tak Pan Dyrektor,zastępaca Dyrektora i jeszcze cała administracja mają darmowe utrzymanie..Zobacz jak budynki administrowane przez Wspólnoty Wieszkaniowe mają nowe elewacje,dachy i są coraz ładniejsze.Jak sam widzisz tu nie chodzi o mieszkania tylko o posady.

proszę nie gadać pierdoł , podwyzki w ADM są co roku , w roku 2006 pierwszy raz nie było podwyżki , ale powiedzcie mi dlaczego na osiedlu 1000 lecia (jednym z najstarszych) są tak wysokie czynsze, i dlaczego ciepła woda jest najdrozsz w grajewie -trzeba zmienić dyrektora ADM

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.