Sport

Podsumowanie sezonu lotowego

Podsumowanie sezonu lotowego
W dniu 27.02.2011r. w Stawiskach odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZHGP Oddziału Stawiski połączone z podsumowaniem sezonu lotowego 2010. W związku z zakończeniem 4-letniej kadencji na wszystkich szczeblach Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych wybierane są nowe władze oraz delegaci na zjazd wyższego szczebla.
Na kolejną kadencję na funkcję prezesa ponownie został wybrany Tadeusz Szymborski  ze Stawisk. Ponadto wybrano członków Zarządu  Oddziału, Oddziałową Komisję Rewizyjną, Komisje Dyscyplinarną oraz delegatów na zebranie okręgowe.

Prezes Tadeusz Szymborski wyraził przekonanie, że sezon 2010 był najbardziej udanym sezonem w historii oddziału i wierzy, że będzie jeszcze lepiej.
Oddział Stawiski w tym sezonie okazał się najsilniejszy w Okręgu Białystok w lotach jak również na wystawie okręgowej.
Tytuł Supermistarza Oddziału zdobył Janusz Bałdyga z Toczyłowa. Na dzisiejszym podsumowaniu odebrał 26 pucharów a w całym sezonie na wszystkich szczeblach ponad 100.
Jego najlepsza lotniczka w kategorii B (dystans 300 – 600 km) zajęła 8. miejsce w kraju.
Tytuł II Supermistrza zdobyli bracia Witold i Tadeusz Mocarscy z Piątnicy, a  III Supermistrza Leszek Łempicki z Grajewa. Komplety wyników można zobaczyć na stronie internetowej www.stawiski-pzhgp.pl

Dokonując oceny warto wspomnieć, że PZHGP liczy obecnie ponad 46 tysięcy członków a każdy hodowca posiada średnio 30- 60 gołębi ale są i tacy którzy mają ok. 200-300 sztuk.
W okresie od 1 maja do końca lipca w każdy weekend na naszym niebie pojawia się około 2 milionów gołębi wypuszczanych z różnych odległości od swoich gołębników. Konkurencja jest bardzo duża i uzyskać dobry wynik wcale nie jest tak łatwo. Każdy kto lubi i hoduje gołębie pocztowe może spróbować swoich sił  jeszcze w tym sezonie na lotach gołębi młodych. Zapraszamy do rywalizacji.


                    Dobry lot!


sobota, 16 października 2021

Prostki. To miał być mecz jak każdy

sobota, 16 października 2021

Spinningowe zawody wędkarskie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.