sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10564 wyświetleń

Podpalacze zatrzymani

Najpierw podpalali, potem gasili

Policjanci zatrzymali sprawców podpaleń lasów i piwnic. Najpierw podkładali ogień, później już jako strażacy ochotnicy sami go gasili.

Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn 17, 19 i 20 latka. Wszyscy są członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnem. Funkcjonariusze ustalili, że to oni w ostatnich dniach podpalili fragmenty lasów w gminie Wizna i Jedwabne. W miniony poniedziałek w tym samym czasie każdy z osobna podpalił inną część lasu. Później cała trójka razem z pozostałymi funkcjonariuszami OSP wyjechała gasić wzniecone przez siebie pożary. Dodatkowo dwóch z nich przyznało się, że na przełomie maja i czerwca podpalili kilka piwnic i dwie stodoły w Jedwabnem, które później gasili, jako ochotnicy strażacy.

Najmłodszy z zatrzymanych odpowie przed sądem rodzinnym. Pozostali dwaj usłyszeli zarzuty podpalenia. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Białymstoku

sobota, 29 stycznia 2022

Szkoła Muzyczna zagrała dla WOSP

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

Komentarze (5)

haha podpalali bo zapewne dostawali kase wtedy jak jechali na akcje haha dobre :)

Przestępco! Wybierz rodzaj kary: 1. Zadośćuczynienie finansowe za powstałe szkody i podjęte czynności zmierząjące do ich usunięcia (przy czym istnieje możliwość odpracowania części wyrządzonych szkód poprzez np. sadzenie lasu, pomoc przy odbudowie budynków itp.) 2. Więzienie z przymusową pracą tzw. karny obóz pracy (cel pobytu: spłacenie wyrządzonych szkód przy jednoczesnym pokryciu kosztów utrzymania w tymże więzieniu)... I NAJGORSZE:... 3. Więzienie - 3 obfite posiłki dziennie, tv w celi i wszelkie wygody, siłownia, psycholog, biblioteka, opieka zdrowotna, świąteczne prezenty, szkolenia do nowych zawodów - i wszystko na koszt podatnika!

Powiesić takich!!! Koledzy z OSP i ZAWODOWEJ powinni kazać im teraz te straty pokryć i odbudować własnoręcznie

Za jaja takich powiesic, hańbią tylko dobrę imię ludzi, ktorzy naprawde na dzwięk syreny biegną żeby pomóc innym a nie mieć z tego jakieś korzyści ! ! !

Gnojom we łbach się przewraca...podpalanie piwnic i z tego co mi wiadomo w bloku .....a gdyby ktoś w takiej piwnicy trzymał butlę gazową.....odpowiadali by za śmierć kilkudziesięciu ludzi.....nie do pomyślenia.Najgorsza z kar powinna być za takie pomysły.Bo to nie jest już wybryk nastolatka,czy bezmyślność...kilkanaście podpaleń to umyślne powodowanie wielkich szkód i narażanie ludzi nawet na śmierć.Nie do więzienia na utrzymywanie podatnika tylko do roboty na odpracowanie...powinno się takich napiętnować znakiem na czole....żeby wszyscy wiedzieli z kim mają do czynienia ........zero litości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.