czwartek, 18 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 9724 wyświetleń

Pijany miał wieźć dzieci

Ełk: Pod wpływem alkoholu przyjechał na kontrolę autokaru 

Kierowca pod wpływem alkoholu przyjechał autokarem na sprawdzenie pojazdu przed planowaną wycieczką z dziećmi. Badanie stanu trzeźwości wykazało niecałe 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i nie mógł kontynuować jazdy.   

(27.06.2016r.) przed godziną 9:00 do policjantów przyjechał kierowca na umówioną wcześniej kontrolę autokaru. Mężczyzna miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Policjanci sprawdzili wymagane dokumenty oraz stan trzeźwości. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało niecałe 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 41-latek przyznał, że dzień wcześniej spożywał alkohol. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Autobus został przekazany właścicielowi firmy przewozowej. 
Za wykroczenie kierowania w stanie po użyciu alkoholu grozi mu kara aresztu lub grzywna. 
Przypominamy, że przed wyjazdem autokaru na wycieczkę można poprosić funkcjonariuszy o kontrolę. Ilość przyjmowanych zgłoszeń wzrasta podczas wakacji, dlatego najlepiej zapotrzebowanie zgłosić kilka dni wcześniej pod numerem 87 621 82 00. Zwykle kontrole odbywają się na parkingu przy ul. Piłsudskiego przy stadionie  miejskim w Ełku. Policjanci sprawdzą wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierowcy.

czwartek, 18 sierpnia 2022

Pożegnanie Lata 2022

czwartek, 18 sierpnia 2022

Poszukiwany ukrywał się w polu kukurydzy

Komentarze (7)

,,wykazało niecałe 0,5 promila,, w normalnych krajach to nie jest przestępstwo i nie ma wpływu na refleks kierowcy , jego percepcję postrzegania , oaz zachowanie kierowcy .Czy my Polacy jesteśmy jakąś podrasą ? Czy chodzi o coś innego ?Najlepsze jest karanie kajakarzy , łódkarzy za 0,2 promila . Ich refleks przy 0,5km/h mogą wywołać katastrofy morsko-lądowe . Brak słów

Co prawda to prawda skoro jestesmy prawdziwymi europejczykami to dlaczego nie podniosa tego standard 0,5 promila tam jak w calej europie ludziom lzej by sie zylo tak wypijajac pare piw na wieczornym spotkaniu rano zawsze Sa obawy czy mozna jechac autem dodatkowy stres ktory jest cichym zabojca wspolczesnego spoleczenstwa

w temacie kontroli łódkarzy: kiedyś miałem kontrolę na roweru wodnym w Ełku, śmieszne że dmuchał w alkotest kierownik rowerka i ja jako pasażer. Szukają mandatów na siłę, wk...wiają ludzi i marnują ich czas

Ciekawe, jakie byłyby Wasze wpisy ,gdyby autokar ten
uczestniczył w wypadku ,a w nim były wasze dzieci lub
wnuki.

To, co się wyrabia w naszym społeczeństwie to po prostu patologia. Prawdziwa przestępczość kwitnie na szeroką skalę, a "funkcjonariusze" próbują nazywać przestępcami porządnych obywateli, którym albo zdarzyło się wypić po piwie, albo są jeszcze na kacu...
DNO

Ludzie jak czytam wasze komentarze to stwierdzam ze wy chyba za daleko do lba macie zeby pomyslec. Kierowca zawodowy ktory ma wiezc jest wczorajszy, ma alkohol w wydychanym powietrzu a wy go jeszcze bronicie? Kosmos.

Mam wrażenie że większość z nas nie zdaje sobie sprawy z chwili zagrożenia.ja swoich dzieci nie puściłabym z tak bezmyślną osobą.każdy powinien wiedzieć co mu i kiedy wolno.:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.