Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 15827 wyświetleń

Osowe Grzędy 2011


8 września 2011 r.
odbyła się uroczystość obchodów 67 rocznicy
bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w rajgrodzkim sanktuarium, na które przybyli uczestnicy bitwy, organizacje kombatanckie, poczty sztandarowe, władze samorządowe, żołnierze WP, członkowie rodzin poległych w bitwie partyzantów i mieszkańców pomordowanych przez hitlerowców i NKWD, goście i mieszkańcy powiatu.

Dalsza część uroczystości odbyła się przed obeliskiem na Grzędach w Biebrzańskim Parku Narodowym, upamiętniającym poległych partyzantów, pomordowanych mieszkańców i leśników.

Złożono wieńce i kwiaty pod obeliskiem. Obchody rocznicy bitwy mają już swoja wieloletnią tradycję i stanowią swoistą lekcję historii nie tylko dla mieszkańców powiatu grajewskiego.


fot. e-Grajewo.pl
wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (3)

a co z rajdem w tym roku ??

Rajd odbędzie się 7 IX. Ponieważ mogą w nim uczestniczyć tylko grupy zorganizowane, to stosowne regulaminy i informacje zostały przekazane tradycyjnie do szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Pozdrawiam.

Czemu nic o Rajdzie nie ma na e-grajewo? Wg mnie, powinni dać jakieś info jak było :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.