Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 10559 wyświetleń

Opłatek w Prostkach

Kiedy ustają utarczki i kłótnie


Mimo zmiennej pogody, na spotkanie opłatkowe do stołówki prostkowskiego gimnazjum przyszło kilkudziesięciu mieszkańców Prostek, w większości emerytów. Impreza rozpoczęła się w niedzielę 18 grudnia o godzinie 15.
Bigos z grzybami, pieczarki z ryżem, ryba po grecku, śledź to tylko niektóre z przysmaków, które prostkowianom przygotowali: Parafialny Zespół Caritas, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prostkach i oczywiście samorząd gminny.
- Poszanowania tradycji i ludzi szczególnie starszych nauczyli mnie rodzice – mówi  Bożena Bagan, wójt gminy Prostki witając zebranych. – Święta Bożego Narodzenia to czas narodzin Zbawiciela i powód do radości i wzajemnej miłości. To jest okres szczególny, kiedy ustają utarczki, kłótnie. Życzę, żeby taki był również dla państwa. Zaprosiłam państwa na wspólne przełamanie opłatkiem i śpiewanie kolęd. Życzę wszystkim by zbliżające się święta spędzili wśród osób bliskich lub wśród przyjaciół.

Wspólną modlitwę poprowadził i pobłogosławił zgromadzonych ks. Waldemar Brodziak, proboszcz miejscowej parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego. Fragment ewangelii św. Łukasza odczytał ks. Marek Barszczewski, wikary. Wszyscy, jeszcze przed uroczystą kolacją, z zainteresowaniem oglądali jasełka wystawione przez uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrach.

Kali

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (2)

wielkie uznanie Pani Wójt,inni Wójtowie powinni brać przykład właśnie takiego Wójta;

To jedynie kontynuacja działań poprzednika więc nie ma czego Pani B. gratulować

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.