sobota, 13 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

Opłatek w ŚHP w Grajewie

Połowa grudnia to dobry czas, aby rozpocząć przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na prezenty, spotkania z bliskimi i chwile wytchnienia od codziennych spraw i obowiązków. W dniu 15 grudnia 2011 r. kadra i młodzież Środowiskowego Hufca Pracy w Grajewie spotkała się na wieczerzy wigilijnej, zorganizowanej w siedzibie Hufca. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: m.in. radny Sejmiku Województwa Podlaskiego i zarazem przedstawiciel Burmistrza Miasta Grajewo - Ryszard Wolwark, dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej - Tomasz Dudziński, radni Miasta Grajewo - Maciej Bednarko i Krzysztof Jamrozy, z-ca dyr. Zespołu Szkół w Wojewodzinie – Kazimierz Szymkuć, wychowawcy szkolni uczestników, pracodawcy, absolwenci, uczestnicy projektu "SPZR IV edycja" i młodzież ŚHP.

Na spotkanie przybył również  z-ca Wojewódzkiego Komendanta PWK OHP w Białymstoku - Jerzy Sołdatow, który wraz z Komendant ŚHP w Grajewie – Teresą Maciorowską przywitał zebranych gości. Wieczerzę wigilijną poprzedziła prezentacja bożonarodzeniowych jasełek w wykonaniu uczestników ŚHP realizujących naukę zawodu w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Wojewodzinie. Do występu młodzież przygotowywała się pod czujnym okiem wychowawców:  Izabeli Randzio i Renaty Kurzątkowskiej. Najprzyjemniejszym momentem wigilii było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Życzenia Wesołych Świąt w gronie rodziny i przyjaciół, ciepła, radości i pomyślności w Nowym Roku w imieniu Komendanta Wojewódzkiego PWK OHP Wieńczysława Andrzeja Targa złożył wszystkim zebranym J. Sołdatow. Głos zabrał również R. Wolwark, który w swym wystąpieniu docenił działania OHP na rzecz miejscowej młodzieży. Uczestnicy spotkania próbowali tradycyjnych wigilijnych potraw, które jak co roku mają wyjątkowy, niepowtarzalny smak. Wieczór umiliło wspólne słuchanie kolęd i pastorałek. Świąteczna atmosfera sprzyjała serdecznym rozmowom i wspomnieniom wcześniejszych wigilijnych spotkań w ŚHP w Grajewie.

Autor: Teresa Maciorowska - komendant ŚHP Grajewo
fot. e-Grajewo.plwtorek, 9 sierpnia 2022

Karaoke w GCK

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.