Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 14848 wyświetleń

Operetka na scenie MDK

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA w MDK w Grajewie

Jedna z najsłynniejszych na świecie operetek na scenie grajewskiego domu kultury!
Parafia p.w.  św. Ojca Pio obchodząca 20 września uroczystości odpustowe zaproponowała grajewskiej publiczności spotkanie z operetką. Było to jedno z najsłynniejszych na świecie dzieł tego gatunku  pochodzące z  przełomu XIX i XX wieku-  „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” Imre Kalmana.


Księżniczka Czardasza zawiera przynajmniej sześć muzycznych numerów, które wykonywane są na wszystkich koncertach muzyki operetkowej- Artystki, artystki, artystki z varietes, Tak całkiem bez dziewczątek na nic świat., Choć na świecie dziewcząt mnóstwo., Jaj, maman, życie krótkie, żal młodych lat.

Treść: 
Arystokrata Edwin zaręcza się z gwiazdą varietes Sylvą. Oczywiście rodzina chłopaka nie godzi się na małżeństwo. Tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z inną. Sylva dowiaduje się o podwójnej grze ukochanego i postanawia poświęcić się karierze - rusza na podbój Ameryki. Przed tym jednak pojawia się incognito na balu (którego w operetce nie może zabraknąć), zdobywa serca niedoszłych teściów (którzy nie poznają w niej artystki), ale w kulminacyjnym momencie aktu II wyjawia kim jest i zarzuca ukochanemu kłamstwo. Na szczęście jest jeszcze akt III, który godzi i łączy zakochanych i w dodatku przynosi sensacyjną wiadomość: matka Edwina w także była w młodości artystka sceniczną.

Wykonawcy:
Joanna Cortes – Księżna
Sylwia Krzysiek – Sylwia Varescu
Magdalena Kunce – Stasi
Caroline Marbot – Juliszka
Maksymilian Bielecki – Edwin
Michał Bogdanowicz - Książę
Piotr Kędziora – Feri
Patryk Różycki – Boni
Grzegorz Żołyniak - Rohnsdorf


Komentarze (3)

Pani Joasiu, niezmiernie cieszymy się, że ponownie zaszczyci nas Pani swoją obcnością :D dziekujemy :) i pozdrawiamy znajomych ze sceny :)

to było niesamowite :) a Panowie na scenie, podbili serca Pań na widowni :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.