Sport

  • 1 komentarzy
  • 4290 wyświetleń

Olimpiada Przedszkolaka 2024

Jak pisał Janusz Korczak "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". A dziś, 5 czerwca, w Grajewie tych uśmiechów nie brakowało. Wszystko to za sprawą Olimpiady Przedszkolaka, która odbyła się w naszym mieście już po raz dwunasty!

 

Tegoroczna edycja Olimpiady Przedszkolaka odbyła się na boisku piłkarskim im. mjra Jerzego Matulanisa. Wzięło w niej udział kilkaset dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz maluszki ze Żłobka Miejskiego. Tym razem wydarzenie było jeszcze większe! Zaprosiliśmy do udziału w Olimpiadzie przedszkolaki z sąsiednich gmin: Grajewo, Rajgród, Radziłów, Szczuczyn, Wąsosz oraz Prostki.

Oficjalnie rozpoczął i przywitał zgromadzonych Maciej Bednarko Burmistrz Miasta Grajewo. Życzenia dobrej zabawy złożyli zgromadzonym również: Wojciech Grochowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Waldemar Remfeld Starosta Grajewski oraz Marek Duchnowski Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W wydarzeniu udział wzięła również Monika Stefańska Przewodnicząca RM, radni miejscy oraz władze samorządowe sąsiednich gmin.

 

Tradycyjnie dzieci musiały zmierzyć się ze specjalnie przygotowanymi konkurencjami. Zabawa była świetna, a mali zawodnicy spisali się na 6!  Po zebraniu kompletu pieczątek wszyscy nagrodzeni zostali okolicznościowymi medalami, dyplomami i słodkim upominkiem. 

 

Olimpiada Przedszkolaka to nie tylko sportowe zmagania. Na wszystkich czekał szereg atrakcji na placu obok boiska : dmuchańce, lody, wata cukrowa, popcorn oraz gry i zabawy z animatorem.

 

Komentarze (1)

Świetna sprawa dla najmłodszych. Oby uśmiechuw na tważach najmłodszych nie brakowało przez cały rok . ????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.