Wiadomości

  • 124 komentarzy
  • 46639 wyświetleń

Ograniczenia na e-Grajewo.pl

Oto zbiór reguł, których przestrzeganie ułatwi Ci korzystanie z e-Grajewo.pl, a także spowoduje, że nie będziesz uciążliwy dla innych. Przeczytaj je uważnie i rozumnie stosuj się do rad w nich zawartych.

Nie publikujemy komentarzy, które:
- są niezgodne z prawem,
- naruszają rażąco zasady współżycia społecznego,
- obrażają inne osoby,
- pisane są nie na temat,
- propagują  totalitarny ustrój państwa lub nawołują do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych,
- lżą osoby publiczne,
- namawiają do popełnienia lub doradzają w popełnieniu samobójstwa lub samookaleczenia,
- grożą innym osobom popełnieniem przestępstwa na jego szkodę lub szkodę osoby jego najbliższej,
- nawołują do popełnienia przestępstwa,
- zawierają pomówienia – informacje obarczające niepotwierdzonymi zarzutami inne osoby,
- zawierają słowa powszechnie uznane za niecenzuralne,
- pisane są wielkimi literami (lub naprzemiennie wielkimi i małymi literami).


Nie  - dla agresji i chamstwa w Intenecie!
Szukasz miejsca gdzie możesz komuś „dowalić”? - źle trafiłeś!

Portal e-Grajewo.pl

Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie. (Antoni Słonimski)  

Komentarze (124)

szkoda tylko że portal e-Grajewo nie publikuje nawet komentarzy tych dopuszczalnych ale nic na to nie poradzimy na układy nie am rady :)

I bardzo dobrze...

cenzury podobno dawno nie ma ?

damian rk dobrze powiedziane.

Brawo Szanowna Redakcjo!

wobec tego najlepiej zamknąć gębe, to po co to e-Grajewo.

nareszcie, każdy tylko z roszczeniami i żalami jak to władza skrzywidziła biedulka, podczepią się pod przykrywkę nicku i dawaj po polsku ....

osoby pełniące funkcje publiczne są także osobami których praca jest oceniana przez wszystkich których ona dotyczy. Więc blokowanie komentarzy na ten temat moim zdaniem jest wypaczaniem demokracji.

i szkoda tez ze nie publikuje tematow na forach, np o warmistach

czyli lżyć osoby niepubliczne można, np.: osoby prywatne

o niezgodności z prawem w tym kraju orzekają sądy powszechne, ale jak czytam to już przeszłość

Agresji Chamstwu mówimy stanowcze NIE. Ale....jeżeli ktoś coś u Was pisze i Wy to zamieszczacie to musicie się pogodzić z uwagami krytycznymi, mniej lub bardziej trafnymi ale świadczącymi o emocjach wywołanych konkretnym artykułem, opinią itp. zamieszczoną przez Wasz/Nasz portal.
..

Trzeba chwalić nasze władze a cenzura puści to bez niczego ale sprubójcie napisac cos nie tak a wasza wypowiedz pójdzie do kosza tak e- grajewo sprzyja sobie i nie udacznej władzy po co wogule istniejecie sprzedawczyki

E-Grajewo działa jak za KOMUNY

popieram wszystkei wypowiedzi.Ja jestem pomyslodawca planu Jeziora Grajwo a, amianowicie jego przywrocenia do uzywalnosci i utworzenia plazy miejskiej z rekreacja. Wiele komentarzy wypisalem i dodalem na ten temat lecz wieksza czesc nie ukazlaa sie na forum.Nie byly one pisane z wyrazami na K , CH itd lecz konkretnie na temat.
Wiec dla czego ich nie ma????Komuna????

a tak na marginesie to od samego poczatku PROSZE e-grajewo o pomoc w naglosnieniu mojej sprawy(tej o jeziorze) i jakos pomocy nie ma. Dla czego?????nie interesuje was przyszlosc miasta i jego mieszkancow , nie chcecie wlasnego jeziora, nie chcecie by wasze dzieci wiedzialy i pamietaly ze Grajewo powstalo wlasnie nad tym jeziorem???
O co wam chodzi e-grajewiacy????

Jak potrzeba to zrobimy zbiorke pieniedzy i damy wam w kieszen , to moze wtedy zadzialacie jak nalezy:)

Słuchajcie jest chyba różnica pomięczy FAQ i netykietą, oraz wewnętrzny regulamin forum jaki dopuszcza dodanie topic do forum a cenzyura jaka tu idzie to dwie kwestie....
A tak swoją drogą mój pomysł, by postawić forum z phpBB z odpowiednimi działami i porozmawiać a aktywnymi użytkownikami na temat moderacji, powinno to pomóc dyskusji i eliminować lamerów, oczywiście forum do komentowania dla zarejestrowanych

a to sie chyba tyczy do P. Stodolnego ;)

więcej nie napisze żadnego komętarza bo i poco komuna wruciła!!!!!!!!!! brawo!!

e-grajewo ma więcej ograniczeń niż wskazuje wyżej - promuje "jedynie słusznego kandydata na najwyższy urząd" umieszczając odsyłacz do jego strony pod swoim logo.

Uważam, że przedstawione 12 warunków stanowią fundament jak w dekalogu, na którym opiera się prawo mediów i ma charakter refleksyjno- dydaktyczny, a nie własne widzimisie portalu. Dotyczy ono wszystkich mediów, nie tylko e-Grajewo. Na tzw. plotki powinniśmy chodzić tylko do sąsiadki. Jednak nam, komentującym, nie zabrania się kulturalnego przekazu słowa, które zmusza innych do zadumy i we właściwym czasie naprawy błędów. Pamiętajmy ciągle, że demokracja to władza ludu, ale też ustrój dla ludzi pracowitych, zaradnych, czyli mądrych i podpierających się zasadą, że… mamy tyle na koncie ile sami sobie uzbieramy - ale uczciwie!
Mamy możliwość wypowiedzi tak jak Kochanowski, który krytykował szlachtę za zgnuśnienie, zanik ducha rycerskiego i dbanie wyłącznie o własne korzyści. Dziś też nie możemy patrzeć na rażącą obłudę chociażby tę przedstawianą nam przez niektórych wybranych ludzi, o której donosi Tygodnik oraz inne sprawy narodu. Inaczej byłoby tak, że my kogoś wybieramy do obowiązków, a on obstawia się nietykalnym parasolem mandatowym i działa, ale dla własnej rodziny. To, po co to wszystko istnieje? Jednak komentarze nie powinny być pełne zbrutalizowanej, gorzkiej ironii, ale dla nas nadzieją, a dla innych przestrogą i świadomością, że my o nich wiemy.
Dewizą humanisty winno być hasło:„Nic, co ludzkie, nie jest mi obce”, ale bywają skrajne wyjątki jak w poniższej parafrazie:

Mądra jest blondynka po doznanej szkodzie,
Bo wcześniej moralność stała na przeszkodzie.
Teraz, gdy nad nową koncepcją się skupia,
Wie, że przed szkodą i po szkodzie jest głupia.

Wszelakie media w tym kraju i tak są kontrolowane i ukierunkowane na pasujący tor,niestety takie są realia,regulamin jest ok

Czyli właściwie po co ten portal jest?
Czyżby to nastepny Rydzyk naszej lokalnej władzy.

nie wiedziałam że ograniczenia dotyczą także w składaniu życzeń mam na myśli artykuł złóż życzenia na dzień matki - złożyłam lecz nie ukazały się

radek, masz powiedzonka nieokiełznane. Ks. Rydzyk jaki jest, taki jest, ale mówić wprost Rydzyk, to nie jemu ubliżasz, tylko sobie. Nie jestem zwolennikiem o. T. Rydzyka, ale nie nazywam Go Rydzyk bowiem moim obowiązkiem jest używanie zwrotów: pan, ks.,o. lub towarzysz. Ten Pan, też jest człowiekiem. Widzisz, wpadasz we własną pajęczynę i sam sobie prowokujesz tzw. cenzurę. Portal istnieje po to, żeby ciekawi świata czerpali z niego wiedzę. Nie koniecznie musi on służyć pod czyjeś dyktando lub być dla walczących na miecze lub topory. Życzę Ci miłej niedzieli.

Przecież Portal kłamie. Nie dopuszcza komentarzy , które nie łąmią zasad , nie są obraźliwe , tylko uczciwe. Weźmy przykład : Rajd Grajewski. Nic się nawet nie pokazało na stronie głównej. I po co Wy tam siedzicie? Kasę z reklam zbierać? Za co? Piszecie o demokracji , wolności słowa itp. A czy Wy to szanujecie? Ktoś kto ma jakieś niepochlebne zdanie o Waszym sponsorze , to z góry wiadomo że komentarz się nie ukaże. Dlaczego " Szanowna " redakcja wstydzi się podać jawnie swój nr. telefonu i adres , żeby zainteresowany mieszkaniec mógł zgłosić coś prywatnie i porozmawiać?
Boicie się o stratę zysków , Tak się nie robi . Jak podejmujecie się działalnośc społecznej , a taką jes Portal. To musicie patrzeć na ludzi , a nie sponsorów. Powinno być Wam wstyd , że nie macie nawet najświeższych informacji z regionu. Po prostu żenada. I to jest redakcja?

I tak pewnie ten komentarz nie zostanie dodany ,Ale chciałbym wiedzieć KTO jest moderatorem. Jak ta pani blondynka , to serdecznie dziękuję. I radzę zmienić podejście.

Przecież mamy wolność słowa.

dorbe pytanie Radek:)
Ja raz kolejny Prosze e-grajewo o umieszczenie na stronie glownej tematu zwiazanego z jeziorem tak by kazdy mogl zobaczyc o co walcza mlodzi , a nie tylko ukryc temat z boku i pod tytulem : Ciekawostki z You-Tube.
Moze by tak umiescic go pod taka nazwa jaka temat dotyczy.

Karol, nie denerwuj się! O jeziorze: nawodnieniu, użyciu kajaków, zagospodarowaniu wokół w postaci kawiarni i innych usług, a nawet wykorzystanie odtworzonego jeziorka jako zbiornika retencyjnego pisał już dawno na łamach tego Portalu Kopirajter. Czyli władze wiedzą, co jest miastu poza koniecznymi zakładami pracy potrzeba- no i nic. Może pójdziemy do tzw. władz, a nie do administratora Portalu. Kiedy idziemy?

I tak właśnie powinno być. Wiele osób obraża się nawzajem.s

No i bez komentaerza, lzyć nie wolno lepiej lizać d...Magistrat pewnie się cieszy.Podpisuję sie tak od kiedy E-Grajewo zaczeło wycinać moje komentaze,i to pewno tez wytnecie ,moze nawet w calosci.

Co nie pasuje, to CENZURA ;)

Ciekawe czy mój komentarz na temat zajscia w rozowym domku z filipinka byl nie zgodny z prawem czy byl zaklamany i czy kogos obrarzal ??? byl poprostu dopelnieniem do artykulu ktory byl nie pelny

Człowiek mądry podlega cenzurze własnej i nie czeka na moderatora opinię. A jako taki, nie wyrazi się np. lizać d..., albo ja tak chcę bo mama mi mówiła, że jestem pępkiem świata. W rzeczywistości jesteś tylko puchem marnym podlegającym podmuchom sterującego cię wiatru oraz normom prawnym, społecznym, rodzicom, moderatorowi, grubości portfela, itd. Jest tak dlatego, że osobiście jesteś na tyle słaby i odwrotnie pojmujesz współżycie na tyle, że samodzielnie, bez siekiery, istnieć nie możesz.
Pięknie napisał -a-:I tak właśnie powinno być. Wiele osób obraża się nawzajem.

Szkoda tylko, że e- Grajewo samo nie przestrzega żadnych zasad,publikując różnego typu informacje, np. o śmierci osób w wypadkach, pokazując zdjęcia bez zgody rodziny i ku jej zdziwieniu i rozpaczy.Podawanie ograniczonych danych tych osób nic nie znaczy, bo przecież Grajewo to małe miasto, więc i osoby i miejsca są znane...

spoko, ale i normalne.. komentarze ne są zawsze publikowane, już w momencie gdy są niewygodne dla kogokolwiek...

ona...i spoko! Więcej nic nie trzeba...

Jeśli są tu same wymagania, to kto odważy się ograniczyć ale bogacenie się księży z powodu prawdopodobnego braku u nich Rady Parafialnej, zbierania pieniędzy nawet od dzieci przystępujących do I Komunii itd jak w Szczuczynie. Komentatorzy boicie się, że nie będziecie beatyfikowani. Jak mówić to o wszystkim.

Według mnie, niektóre z tych ograniczeń są bez sensu, np: 3,4, 11, 12 pkt. mógłby zostać. Inne owszem, ale w tej sytuacji chyba więcej się nie wypowiem i ciekawe czy ta wypowiedź też zostanie dodana.

to mój ostatni popst...komuno wróć...

kielek, jeżeli wytrzymasz 40 dni postu, to obiecuję Ci, że komuna wróci. PS. A wrócić może bowiem jej polscy towarzysze na nią czekają.
Poza tym proszę zwrócić uwagę, że wszystkie komentarze są tu załączane pod warunkiem, że nie zawierają szumnego pierwiastka, którym jest chamstwo.

heniek, wyglądasz tak, jakbyś kota odwrócił do siebie ogonem. Działaj dalej. Nie rozumiesz tego, co ludzie piszą.

cokolwiek napisze kazdy z Nas, nie zmieni to faktu, ze selekcje przechodzic bedziemy i chociaz nie wiadomo jak inteligentnie kazdy pisalby to i tak " ktos" ( Szanowne e- grajewo) to oceni i ewentualnie dopusci do publikacji...zenada

No wlasnie. Kazde miasto w Polsce chce byc najpiekniejsze, najlepsze... tylko nie Grajewo! Jest po prostu niereformowane! Nie dopuszcza sie mlodych ludzi, nie pozwala sie im wnosic nowych, swiezych pomyslow na lepsze zmiany (widac ze ludzie jednak chcieliy cos robic dobrego, fajnego dla miasta, ale tak jak szybko zablysneli, tak szybko KTOS ich zgasil" i nie dziwie sie ze mlodziez ucieka z tego GRAJDOLA gdzie nie ma zadnej perspektywy, gdzie jest tylko beznadzieja!!!

No właśnie, cytowane przez kogoś bardzo inteligentnego, słowa Kopirajtera, winne być jak zwykle, dla nas wszystkich myślą przewodnią i drogą do wzajemnego szacunku, bez którego życie nie ma najmniejszego sensu. Człowiek trwający w upadku moralnym, pozbawiony zasad etycznych, to chochoł na pustyni pozbawionej ludzi prawych. Nie walczmy mieczem, bo kto nim wojuje, od niego ginie. Portal e-Grajewo jest medium odpowiedzialnym za wszystkich i za wszystko. Spójrzcie na Wasze komentarze dotyczące samego Portalu. Jak one się dla Was podobają? Można z nich zrobić stracha na wróble. Mimo wszystko e-Grajewo, dla Waszej uciechy, zawsze podaje je na stronie. Ponadto zarzucacie, że Portal zbiera zyski za reklamę, a nie macie świadomości, że Portal ma wydatki finansowe. Mówicie, że władcy rejonowi płacą Portalowi, dlatego on nie dopuszcza złego słowa o nich. Jeśli płacą, to muszą tak jak inni. Jeśli ich obrażasz, to podlegają ochronie, takiej jak inni. Czy namiętni krzykacze łożą na utrzymanie się tego Portalu, czy innych? Co tu jest błędem? Portal, który spełnia rolę charytatywną, bez finansowania jego z własnych zysków, ginie. Osobiście, znam od podszewki osiem portali, z którymi współpracuję, w tym dwa zagraniczne. Nasze e-Grajewo, mówiąc obiektywnie, jest właściwym portalem i powinno być za to bardzo cenione. Jego wymogi są słuszne, bo etyczne i prawne. Kochani, przecież w ramach demokracji, o którą w komentarzach walczycie, jest tyle bezrobocia, że z głodu kolczyki wyrywają innym z uszu, kradną dzieci z wózka, itp. Ta kochana demokracja (demos i kracja), w pierwszym członie, daje możliwość przejścia do jeszcze lepszego Portalu. Ja pozostanę w członie drugim. Jeżeli tam pozwolą Wam robić to, co nieetyczne, zostańcie tam na zawsze, aż do zaniku człowieczeństwa. Czekając na poszanowanie człowieka i nastawienie na oszczędzanie jemu cierpień, kłaniam się b. humanitarnie.

Z tego wynika że na e-grajewo ni można nic bez zgody.
Autor zapomniał dodać że najlepiej by było jak by on wszystko pisał sam w naszym imieniu.Może wy nie pamiętacie,ale ja pamiętam taki ustrój gdzie nie wolno było nic bez zgody partii.Jak to się skończyło wszyscy wiemy.Podejrzewam,ze podobny los czeka e-......Portal e coś tam nie wie czy udaje że nie wie że każda krytyka władzy jest potrzebna.Bez krytyki to tak jak by było bez opozycji.Opozycja jest była i będzie.

To znaczy że o osobach publicznych nie można nawet prawdy napisać ?
Nie zaglądam więcej na ten portal,nawet wypowiedzi które są w porządku nie umieszczacie .Napiszcie że umieszczacie tylko te wypowiedzi które Wam pasują ,po co podpieracie się tymi 12 punktami ?

I po co nam cenzura narzucona z góry jak można dobrowolnie i bez protestów .

No i juz mamy cenzure....

portal e-grajewo jest w ACTA dlatego takie zmiany hahah

ACTA wszystko przeprzewracało.. neidługo kazdy internet zbankrutuje bo nikt nie bedzie z niego korzystac bo bedzie sie bal

demokracja. Dziekujemy

To jest prywatna strona, ktoś płaci za jej utrzymanie na serwerze i nie musi życzyć sobie dziwnych, chamskich, nieortograficznych i innych wpisów.
Z drugiej strony apeluję o logikę i nie kasowanie wpisów krytycznych wobec osób trzecich, o ile są utrzymane w odpowiednim tonie - na przykład żaden z moich wpisów o Mlekpolu nie został zamieszczony, bo e-grajewo się boi tej spółdzielni. To już przejaw tchórzostwa, a nie dobrych obyczajów.

Ludzie jesteście dziwni ! Za pisanie tych oto treści które e-grajewo komentarzy to nie dopuszcza do publikacji, mogłoby się skończyć wyciągnięciem konsekwencji od was. Bo to naruszanie prawa. Pamiętaj w internecie wcale nie jesteś anonimowy.

Alutka, masz rację. Chamstwo trzeba tępić w zarodku. Oni chcą dyktować operatorowi, co ma robić, żeby oni mogli się dobrze wyszczekać. O zgrozo! Do tego nie trzeba demokracji. Wystarczy podbiec pod budę, albo pod krzakiem się zaczaić.

Alutka ty zyjesz w grajewie a nie w demokratycznym panstwie?Prawo w internecie znasz na tyle co rzadzacy, ktorzy podpisali ACTA.Nie zastraszaj ludzi bo to smieszne.Komentarze nie sprzyjajace wladzy czy to lokalnej, czy panstwowej nie moga byc usuwane!!!Usuwac nalezy wulgaryzmy.Na dzien dzisiejszy pan tusk /pisownia zamierzona/tlumaczy sie z usuniecia opini internautow, co pokazuje jasno ze administrator e- grajewo lamie prawo. W zwiazku z dalszym nie przestrzeganiem prawa powinniscie podjac kroki, ktore ograniczyloby takie zachowanie administratora.

jacek, a wiesz Ty o tym, że masz deczko racji? Jeżeli kulturalne, mądre, wytykające dobro i zło naszym rządzącym, a zarazem pouczające byłyby tu komentarze, to lęk tych chwilowych władców przed nami, nami którzy jesteśmy niezmienni bo niewybierani, byłby po stokroć większy. Zgodnie z demokracją rządziłby lud, a nie kombinator, totalny wróg narodu.Wówczas gieroje, poszanowaliby media, na które i tak nic nie płacą. A tu brak jest toruńskiego p. Rydzyka żeby na tacę śmiał zbierać, bo i moherów brak. Na Portal internauci powinniśmy płacić podatki.

x, ACTA to Anti-Counterfeiting Trade Agreement, czyli zakaz handlu wyrobami podrabianymi. Czy uważasz siebie za podróbę, falsyfikat człowieka, którym handluje, lub dyryguje Portal? Jeśli ty nie będziesz fałszerzem, a twoje komentarze w pełnym dyskursie,to wszystko jest OK.

Zobacz jaka data aktualizacji ogranicvzenia na e grajewo 2012.02.05 g.10.10 nie wiedzą jaka data tj nie wiedzą co piszą. wyrazy współczucia.

Marek: ktoś ma poprzestawiane zegarki. Nieładnie nieładnie

cenzura już była

acta już działa?

NO i mamy wprowadzenie ACTA hehe ale ze tak szybko w grajewie? zawsze jestesmy w tyle z filmami w kinie itp.. a tu ustawa i pach odrazu:D szybcy jestescie szkoda ze nie w innych sprawach!!

Jest inny portal gdzie całkiem do niedawna można było chamstwem manifestować swoją egzystencję.
e-grajewo nigdy tego typu debaty nie propagowało bez względu na rządzących w danym czasie. Jak widać portal ma się całkiem dobrze. Jeżeli są chętni którzy zamieszczają tu swoją reklamę, świadczy to o jego profesjonalizmie. Jest to również odzwierciedlenie do kogo jest adresowane e-grajewo. Osobiście również nie zainwestuję w reklamę która ma wisieć na śmietniku. Wszyscy zainteresowani wzajemnym opluwaniem ,muszą szukać dla siebie, innego portalu.

A ja myślałem że mamy wolność słowa a jednak nie do końca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak zgadzam się z Jackiem,też pisałam o Mlekpolu i także nie było umieszczone na portalu! coś w tym jest a raczej cenzura istnieje.

I niech nas ograniczają jak ktoś czuje że zmieni coś przez to swoje pisanie ,to jest w błędzie.Róbta co chceta.

Nie dla ACTA, ja piszę o wyszczególnionych przez właścicielach strony pozycjach które to oto właśnie łamią prawo. Nie napisałam nic o komentarzach dotyczących władzy, partii, rządów ect. Czytaj drogi komentatorze ze zrozumieniem. To nie jest zastraszanie to stwierdzanie faktów. Z tego wiem te oto podpunkty obowiązują również w życiu realnym.

Po prostu nie odróżniacie cenzury od łamania pewnych zasad moralnych i etycznych. Szaracy [!] którzy najgłośniej krzyczą na forach internetowych i w komentarzach żenada.

Gorzej niż komuna to jest zupełny totalitaryzm ,ci mają dobrze ,którzy są u jakiejkolwiek władzy .Korupcja osób publicznych jest na porządku dziennym.Za komuny przynajmniej ludzie mieli pracę i względnie byli równi sobie.Takie czasy mogą się zmienić tylko dzięki wojnie;która jest niezbędna do wyeliminowania chwastów.

a podobno mamy demokracje ... gorzej niż za komuny

ale Was tu sie zebrało,obrońcy wolności słowa. czy czyjegos komentarza nie puscili?. ,no nie wiem jaka cenzura skoro ja tylko połowe przeczytałam i dalej nie chce czytac. w takim małym mieście portal musi liczyc się i z władzą i z Kościołem. i z wójtem. po co to o nich pisac, sa zebrania. rady koscielne i tam iść i dyskutować Ja proszę portal,żeby wyjaśnił nam Was czytających, komentująch "komentarz niezgodny z prawem" a jakim prawem, dalej pojmuję wszystkie wyliczone pozycje.ale piewszej pozycji naprawde nie wiem jak wiekszośc. napiuszcie swój regulamin. Proszę o wyładnie prawa e -Grajewo/.

Przypomina mi komunę.

do: Napisał: Tomson - chłopcze co ty mozesz wiedzieć o komunie! proszę ogranij się :)

Ja ten regulamin odczytuję jednoznacznie: nie wolno używać wulgaryzmów pod każdym względem. Ma być kultura i tyle. Rozumiem też, że to nie tak, że ŻADNYCH SŁÓW KRYTYCZNYCH, tylko nie w formie wulgaryzmów. MAMY PRAWO do krytyki złych czynów np. władzy, natomiast nie wolno dotykać ich - godności w postaci "obrzucania mięsem". A, i jeszcze jedno - chciałbym doczekać czasów, gdzie wszyscy używaliby chociaż jednego nicku, a NAJLEPIEJ PODPISYWALI SIĘ NAZWISKIEM! i wtedy skończyłyby się wulgaryzmy. Także najlepszym rozwiązaniem jest, gdy wypowiedź pojawia się natychmiast po wysłaniu, w przeciwnym razie moderator może cenzurować.

A po co wam jezioro w Grajewie , skoro Rajgrodzkie tak blisko, a Toczylowskie jeszcze blizej.

Widzę że korupcja się szerzy.Ciekawe ile e-grajewo dostaje kasy za to?

bardzo dobrze ! zastanawiałam się dlaczego publikowano niektóre wpisy , cieszę się bardzo ma być kulturalnie i bez błędów.

Są inne portale grajewskie mozna tam rozkrecic. ciekawe czy to opublikuja:D

Przecież każdy sam odpowiada za siebie jeśli napisze nieprawdę lub jakieś obelgi
Ktoś tu boi się prawdy?
W jakich czasach my żyjemy?

Krystyna co prawda w oczy kole?

Masz tu wolność słowa, lecz uważaj na swą mowę.

Już się wykrzyczeliście? A może jeszcze troszeczkę, bo to demokracja.

forum z założenia powinno być miejscem wyrażenia swojej opinii i odczuć innymi słowy wyrażenia siebie. czyli to jak ktoś się wyraża i jakich używa słów świadczy tylko o nim samym i nikt nie powinien zmieniać treści wypowiedzi lub ich nie emitować bo się nie podoba moderatorowi bądź źle mówi o zaprzyjaźnionej władzy. to jest zwyczajna cenzura jaka jest od zawsze na tym portalu. niestety nie wszyscy wiedzą że komuna się skończyła i nie ma już cenzury.

krzyczycie ,ze cenzura , ze chodzi Wam o prawde , ze tu nie wolno krytykowac , wiec załóżcie wlasna strone ,wlasne forum grajewskie , ogłoście sie ze założyliście forum na którym mozna wszystko powiedziec i niech tam wszyscy wylewaja swoje zale ,skargi i niech krytykuja wszystkich od gory do dolu ....

Skoro zabronione po co publikować, a błędy to już inna sprawa.Sprawiedliwości nie było i nie będzie.

Miło by wam się czytało artykuły, pod którymi jest napisane wszystko to co każdy chce pisać? Myślę, że nie koniecznie. Przecież to normalnie, że e-grajewo chce żeby strona wyglądała jak założona przez normalnych ludzi i dlatego chce nakreślić wszystkim czytelnikom, jak chcieliby żeby wyglądała ich strona. Może to trochę dziwne dla niektórych, ale każda strona ma jakieś swoje zasady, a ta akurat wprowadziła takie. I nie chodzi o to żeby zakazać wypowiadać się ludziom negatywnie o jakiejś sprawie, bo każdy ma prawo żeby powiedzieć swoje zdanie. Chodzi tu o to, żeby te zdanie było kulturalne i godne, a nie jak niektórzy piszą po chamsku i bez jakiegokolwiek szacunku do innych.

a kto decyduję czy to są pomówienia czy nie ?

Do Fx: ok masz rację . Podaj jednak swoje prawdziwe oblicze (imię nazwisko ) a za chwilę możesz usłyszeć (przeczytać) od swoich wielbicieli mnóstwo „cieplutkich komentarzy”. Uważam portal e-grajewo za odpowiedzialny i profesjonalny. Życzę temu portalowi niech świeci przykładem innym.

Jeszcze klika dobrych lat temu - można było czytać komentarze pod wiadomościami w onecie czy na wp.pl - teraz - to co tam się dzieje - to wielka jedna kloaka! Gówno, gówno i jeszcze raz gówno - mam wrażenie , że osoby komentujące tam publikowane informacje - są nie z tej planety! Obrażanie, wygrażanie - opluwanie wszystkich i wszystko - nic im się nie podoba z niczego nie są zadowolenie. Sami rozpisują się jakby zjedli wszystkie rozumy i tylko oni mieli rację! Coś niebywałego! Onet i wp.pl walcząc o oglądalność - puścili wszystko na żywioł! A ja chcę przeczytać coś normalnego, - jeśli ktoś ma coś modrego do powiedzenia - niech skomentuje dany tekst. Może to być nawet anonimowo – ale z sensem. Niech to będzie uzupełnienie informacji– a nie wiadro szlamu! Masz inne zdanie w danej kwestii – OK. – napisz kilka mądrych słów, dodaj nieznane fakty ( ale sprawdzone) - przedstaw swoje racje - ale nie trzeba zaraz „obrzygać” swojego oponenta.

Do Adama: jakie ma znaczenie czy nazywam się Jan Kowalski czy Jan Nowak? to czy ja się podpisuje Fx czy Ty jako Adam nie czyni nas anonimowymi. Jeśli ktoś się poczuje urażony moim czy Twoim komentarzem bez problemu nas namierzą i autor będzie odpowiadał za zniesławienie a nie moderator dlatego uważam taką cenzurę za większe przestępstwo i łamanie naszych konstytucyjnych praw niż wyrażenie swojej opinii na ten czy inny temat.

Wszyscy macie tyle racji, że aż głowa pęka od słów przez Was stosowanych. Hitlerek mógłby narodzić się z tych wypowiedzi. A przekazana dla Was demokratyczna kierownica, zaprowadziłaby nieuchronnie nas wszystkich w przepaść. Wydaje się i to dość wyraźnie, że przetrwane przez nas ponad 2.000 lat, to okres zmarnowany. Powiedzcie mi, od kiedy zaczniemy być ludźmi? Wyczuwam, że chcecie powiedzieć całkiem śmiało, tak na poważnie, to my obiecujemy dopiero po III światowej... Za późno. Wciąż za późno. Pozdrawiam i życzę miłej, towarzyskiej i rodzinnej niedzieli. Pozdrawiam eGrajewo.pl

Od tego są sądy aby decydować co można a co nie .

Cenzura powraca :-) Może jest to Układ z Burmistrzem?

Chwilowe udostępnianie wszystkich komentarzy wow szacunek ! No tak, choć przez chwilę trzeba się wykazać. Prawda jest taka, że portal e-grajewo podpięty jest wiadomo pod kogo i nie dziwcie się, że Wasze negatywne komentarze są usuwane czy też w ogóle nie publikowane. Nikt nie chce usłyszeć o sobie złych rzeczy, choć czasem powinno się usłyszeć też nawet tą najgorszą prawdę, co by woda sodowa nie uderzyła do głowy.. ale niestety, Ci którzy są związani z tym portalem chcieliby słyszeć same plusy, żeby móc jeszcze bardziej obrastać w piórka, by np. odlecieć gdzieś na Zimę - np. do ciepłych krajów na wczasy, w końcu ich na to stać !
,,,,

Jakie to piękne, kiedy moderatorzy ucinają dodany komentarz, prawda w oczy kole ! Hah, zatem powodzenia w dalszej, nie mającej przyszłości , że tak pozwolę sobie nazwać działalności, jaką jest prowadzenie tego czegoś ! I tak zabraniajmy, a najlepiej wprowadźmy specjalne konta i hasła i kody, dzięki którym będzie można tu cokolwiek napisać. Oczywiście na starcie eliminujmy tych, którzy mają odmienne zdanie niż 'elita'.

Jakie to piękne, kiedy moderatorzy ucinają dodany komentarz, prawda w oczy kole ! Hah, zatem powodzenia w dalszej, nie mającej przyszłości , że tak pozwolę sobie nazwać działalności, jaką jest prowadzenie tego czegoś ! I tak zabraniajmy, a najlepiej wprowadźmy specjalne konta i hasła i kody, dzięki którym będzie można tu cokolwiek napisać. Oczywiście na starcie eliminujmy tych, którzy mają odmienne zdanie niż 'elita'.

więc oco chodzi aqua, podaj swoje nazwisko, a my cię ładujemy jak tylko chcemy. Czy to jest ludzkie na tyle, że nawet ty wyrazisz na to zgodę? Nie czekaj, podaj prawdziwe nazwisko. To tak mało kosztuje . Resztę my ci dopiszemy. No to jak?

Droga Grajewianko, nie trzeba być nie wiadomo jak mądrym, żeby zrozumieć tak proste rzeczy. Chodzi tylko i wyłącznie o to, że.. jeżeli ktoś godzi się na dodanie jakiegokolwiek artykułu na swój temat, to musi liczyć się z opiniami pozytywnymi, jak i tymi negatywnymi. Nie można wiecznie słodzić, bo co za dużo to jak wiemy niezdrowo.. każdy ma swój rozum i każdy ma prawo wyrażać to co czuje, to co myśli.. no chyba, że cofnęliśmy się w czasie, to zmienia postać rzeczy.. Żeby nie było też jestem za tym, żeby wypowiedzi były na tyle przemyślane, a przede wszystkim nie obrażały żadnej z osób - chodzi mi o wyzwiska, czy wulgaryzmy.. ale z jakiej racji są usuwane, ucinane, nieudostępniane wpisy, w których nie ma nic podobnego, a jedynie różnią się spostrzeżeniem. To jest trochę chore, nie uważasz ? Jak ma być lepiej, skoro niektórzy chcieliby słyszeć same superlatywy... litości ! kilka słów gorzkiej prawdy jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie..

Spójrz na pasek górny czytelniku; przeczytano; 23936, Ilość komentarzy; 99. To świadczy m. in. o ogromnym znaczeniu tego Portalu dla środowiska . To nie są liczby kłamane, to są fakty niezaprzeczalne. Jeżeli nie lubisz panującej tu humanitarnej i koniecznej dyscypliny, albo bardzo uroczej i mądrej blondynki, to po co tu zaglądasz. Inwigilujesz? Jeśli tak, to przestępstwo czynisz, jak judasz. Idź na takie portale lub do takiej dziewczyny, gdzie nie napotkasz żadnych ograniczeń.

e-grajewo jest tendencyjne.


J.S. napisałeś, że eGrajewo jest tendencyjne. Ja z tym się zgadzam, chociaż mam kłopot jak Ci odpowiedzieć, bo nie wiem, jaki kierunek tendencji uważasz za właściwy względem siebie lub innych. Według mnie Portal ma skłonność, czy też predyspozycje do czegoś, co wspomaga prawidłowy rozwój prowadzonej przez siebie humanitarnej idei. Owa tendencyjność, o której mówisz, u ludzi poważnych, godnych prowadzenia mediów zmierza nie tylko do koniecznych celów komercyjnych, ale i społecznie wychowawczych przez sympatyzowanie ze wszystkimi czytelnikami. To sympatyzowanie polega nie na wprowadzaniu animozji, ale tworzenia przyjaznych mostów międzyludzkich. Jest to nic innego, jak kulturalna skłonność do środowiska, z którym współpracuje. Magnetyzm takiego działania polega na tym, że Ty tu jesteś i ja zaglądam chętnie. A istotne jest to, że i Ty i ja przyjacielu, nie musimy obawiać się przy otwieraniu strony, że w sposób pośredni, czy bezpośredni ktoś w nas uderzy cegłą. Czy tego chcesz? Pomyśl. Może po ścisłe dane o Twojej dziewczynie, rodzicach, nauczycielu, księdzu, burmistrzu i sołtysie pójść do pulchniutkiej sąsiadki zajmującej się zawodowo inwigilacją. Zapewniam, ona mając lornetkę, wie ile masz zębów i jaki numer trzewiczków nosisz. Dowiesz się natychmiast i nieodpłatnie. No, jeśli rzucisz grosz, to ona nie odrzuci go i powie Ci więcej. Jednak tu i w każdym innym szanującym się portalu nie może być samowoli. Niektórzy źle interpretują definicję demokracji. Internet, nowoczesny sprzęt jest luksusem życia dla ludzi mądrych prywatnie i firm, ale doprowadza do zwyrodnienia różnego typu osobników do wypowiedzi nieetycznych, odpowiedzialnych przed sądem lub osądem tych, którzy jego czytają. J.S. nie rób sobie uciechy z taniego natręctwa w mediach, to nie jest miejsce do ćwiczeń. Obiecuj, że będziesz co dzień lepszy i odpowiedzialny, czytaj wyrozumiale to, co jest normalnie napisane. Nie czytaj świństw i bzdur, szanuj czas. Nie bądź sędzią burmistrzów, księży, policjantów i prawników. Przyjdzie czas, że każdy z nas za wszystko zapłaci, nawet Portal, jeśli wstawi tu niewłaściwe wiadomości, bowiem nic za darmo nie jest nam dane. Pozdrawiam.


Zlodzieji trzeba wyszydzac bo obecnie to zlodzieje sprzedawczyki i skorumpowani sa na fali

Zlodzieji trzeba wyszydzac bo obecnie to zlodzieje sprzedawczyki i skorumpowani sa na fali

Zlodzieji trzeba wyszydzac bo obecnie to zlodzieje sprzedawczyki i skorumpowani sa na fali

Kolego Arturze nr. tel i adres masz na dole ekranu w Kontakt:D, ale nie ma co pisać wierz mi. Nie raz w e-mailu pytałem się szanownej redakcji dlaczego nie dodają moich komentarzy:/ Po prostu portal zaczyna działać jak nasza kochana władza, uznając wszystko to co im nie pasuje za "mowę nienawiści". Nawet jeśli słowa nie są użyte w chamski, ani obraźliwy sposób dla nikogo. Każdy z nas jako ludzka istota, powinien mieć prawo do swojego punktu widzenia i nie powinno mu się tej wolności demokratycznej zabierać!!!

Władzy nie tępili w zarodku bo każdy wyborca obiecał dobrobyt i mamy kryzys i bezrobocie.Nic nie zrobi się samo i wpisami też,za prawdę mogą ukarać i tyle.Kto ma kasę i władze ma wszystko.

Niektóre wypowiedzi zawierają same kłamstwa. To przecież nieprawda, że E-grajewo tylko słodzi. Jestem w 100 % przekonana, że jeśli ktoś pisze swoje zdanie na dany temat i np. nie zgadza się z czymś to pisze same wulgaryzmy i dziwi się potem, że nie ma jego komentarza. To napisz jak człowiek,a na pewno komentarz zostanie dodany.

zdziwiona masz rację. Część wypowiedzi jest nie na poziomie, to paszkwile. Portal eGrajewo, jak żaden inny służy bardzo uczciwie dla ludzi. Portal nie zachowuje się jak przysłowiowy nikliniak, ale ma swoją ambicję, honor i właściwą drogę i cel działania. Dziwne jest to, że większość nie potrafi zrozumieć i przyjąć DOBRA tylko woli ścieżkę zła. Szkoda troszeczkę jest, że nie można tu zapłacić faryzeuszom, kombinatorom. Dla nich sąd pozostał. Choć nikt nie będzie tego robił, to jednak tu ludzie chcieliby wyładować swój żal, ból, emocje.Wówczas zaistniało by tu piekło nie dające zbawienia.

Nowe władze i cenzura. przypomina komunę

Dziadowski portal e-Grajewo (przyjazny , tylko dla kogo?) znieść, kiedy nie można wyrażać swojej opinii.

Po wprowadzeniu ograniczeń trzeba tylko chwalić nasze władze bo inny wpis nie ma racji bytu.

dodalem ogloszenie do ogloszenia lokalne i do dzis go nie widac.tak samo jest na forum e-grajewo.umieszczasz komentarz ktory ani obraza itd.danej osoby a mimo to jest nie publikowany.czy ludzie ktorzy kontroluja ten portal wiedza co znaczy slowo cenzura ograniczenia?przyklad? dzial e-cycuszki.skoro mowimy o cenzurze i ograniczeniach na ogloszeniach czy forum to dlaczego jest ten dzial e-cycuszki? to jest promowanie seksu.ale czego sie nie robi by zwrucic na siebie uwage

Jesli chodzi o dodawanie komentarzy i tym bardziej ogloszen na stronie e-grajewo trzeba stwierdzic ze nie zawsze je widac.Dając ogłoszenie nie używa się brzydkiego słownictwa itp.Ktoś jak ma kaprys to aktywuje ogłoszenie a jak nie to nie.Czasem juz zbrzydło po kilka razy rzucać ogloszenie bo człowiek się przekonał że nie zawsze one będa.No to co jest grane!!!Darmowy portal troche to smieszne!!!

stach -u !To ty już tylko i wyłącznie w cycuszki ? Gdzie tu widzisz seks a może i pornografie ! A wiesz co to jest akt kobiecy ! Bardzo wielu malarzy to malowało ! A ty od razu seks - zboczenie ! A czy seks bez żadnych s.m jest także zboczeniem ? Czyż ty ksiądz albo członek bractwa Ojca Rydzyka ?

to gdzie ja mam wyrazac swoją opinie o tym co sie dzieje???? demokracja??? chyba nie u nas :(

E Grajewo czas na zmianę. Pytam dlaczego w portalach w Ełku i Kolnie nie ma takej cenzury..Tamte strony chcę się czytać. Jakim prawem Kosielscy mają prawo oceniać co możmna publikować, a co nie.

Piotrze, prawem właściciela! Portal to nie mur na którym możesz wymalować wszystko. To bardzo dobrze, że właściciele wprowadzili reguły i ograniczenia, a jeszcze lepiej, że ich przestrzegają. Brawo i tak trzymać!

A wystarczyło by umieścić informację o tym że portal
nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy i byłoby cacy...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.