Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 3272 wyświetleń

Nocny atak migrantów na granicę w okolicach Białowieży

100-osobowa grupa migrantów zaatakowała umocnienia na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Białowieży – poinformowała w sobotę (27.11) Straż Graniczna.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią do końca listopada obowiązuje stan wyjątkowy.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne.

- Odnotowujemy próby inwigilacji granicy polsko-białoruskiej w woj. lubelskim np. poprzez sprawdzenie jej szczelności albo skuteczności reakcji polskich funkcjonariuszy — mówi rzecznik 18. Dywizji Zmechanizowanej mjr Przemysław Lipczyński. Zapewnił, że granica jest bezpieczna i szczelna. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest również rzeka Bug. 

 

Policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali pod Szczuczynem bmw na francuskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 27-letni Francuz. Autem podróżowało dodatkowo 4 mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Pasażerowie byli wycieńczeni, głodni i spragnieni. Okazali się nimi obywatele Sri Lanki. Policjanci podzielili się z nimi ciepłym posiłkiem. Kierowca-obywatel Francji decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei Lankijczycy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

https://podlaska.policja.gov.pl/

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (16)

Podzielili się ciepłym posiłkiem i pewnie push back - skazani na śmierć w lesie z zimna i głodu. Masakra, jakich czasów dożyliśmy? Za pomoc ludziom szukającym lepszego życia 8 lat więzienia.

Andrzej: Udajesz takiego beztroskiego, czy naprawdę czegoś nie rozumiesz? Do przechodzenia przez granice są przejścia graniczne a o resztę pytaj dyktatorów zza wschodniej granicy.

Ja też uważam, że mogli pozwolić im jechać , bo teraz co, znowu do lasu? Trzeba być człowiekiem, a dopiero później policjantem.

Do Andrzej - chcesz im zapewnić lepsze życie? Bierz ich wszystkich i zapewniaj. Masakra..

do Ann..a gdyby tak chcieli zostać w Grajewie, to co ?jesteś człowiekiem i na pewno byś je przyjęła pod swój dach

Poldek, są cywilizowane metody rozstrzygania problemów migracyjnych: przyjąć wniosek o azyl, rozpatrzeć negatywnie i odesłać do kraju pochodzenia. Odesłanie teraz do lasu to tak jakbyś odesłał do obozu śmierci. Inspektorgadżet, sądzę że i Ty jesteś w stanie zrozumieć cywilizowane zachowania.
W lasach na wiosnę nie grzyby będą zbierane, choć już teraz straż leśna została zmobilizowane, żeby uprzątnąć skutki tych niegodziwych zachowań.
Inspektorgadżet , to jest masakra.

Ann: No pewnie, niech sobie jeżdżą jak chcą i gdzie chcą a co tam w końcu trzeba być człowiekiem i każdego zrozumieć. Według ciebie prawo jest na drugim miejscu a najpierw trzeba być człowiekiem. Zastanów się nad swoim wpisem, bo popierasz łamanie prawa, pomijając inne aspekty ale to już dłuższy temat.

Każdy z nas Polaków niezależnie od poglądów politycznych powinien przynajmniej podziękować naszym służbom za obronę polskich granic, a te chore lewackie komentarze różnych Andrzejów, wyznawców gazety wyborczej, czy to wynika z wrodzonej głupoty, czy to tylko stado zdrajców

poldek, tak twierdzisz, ze "Do przechodzenia przez granice są przejścia graniczne ..." wiec w zwiazku z tym zadam pytanie _ jak przekraczaly wojska NATO (z licznym udzialem Polakow) granice panstw Bliskiego Wschodu ?? -jadac tam z mijsja pokojowa, nie pytajac nikogo o zdanie- czy oni naprawde chca takiego pokoju, ktory okazal sie niepotrzebna nikomu wojna tragiczna w skutkach dla wielu krajow arabskich !!
I to sa wlasnie ci ludzie koczujacy na granicy- to im USA wraz z sojusznikami zgotowali ten los ! Ani Irak, ani Iran, czy Afganistan nie zapraszal do siebie "wybawcow" z NATO. Ci ludzie musieli sie przygladac jak pseudo-wyzwolency ruinuja ich kraj !

KS anty pis tylko nie mów, że jesteś prawdziwym Polakiem, bo swoimi wpisami przynosisz wstyd Polsce. Jakie masz prawo nazywać chrześcijan chcących nieść pomoc potrzebującymi i mających inne zdanie - zdrajcami?. Chyba że jesteś faszystą?
Speedy właśnie tak najpierw trzeba być człowiekiem i mieć ludzkie odruchy a póżniej przestrzegać prawa. Według twojej teorii hotlerowiec działał zgodnie z obowiązującym prawem, a więc dobrze? Tylko jego działania pozbawione były człowieczeństwa. Twoje wypowiedzi też mam wrażenie są pozbawione człowieczeństwa, nie mówiąc już o wartościach chrześcijańskich i na dodatek idiotyczne i pełne nienawiści

Ks anty pis - a nie przyszło ci do głowy, że największym zdrajcą okazujesz się ty, bo obce ci są zasady człowieczeństwa.

Ks anty pis, zapisz sie pilnie na leczenie, podobno dlugo czeka sie na termin !

To zdjecie kojarzy mi sie z Auschwitz... no i jeszcze ten owczarek niemiecki.
Nie mogl PiS wychodowac psa czysto polskiej i nazwac go pisowczarkiem ?

Stado zdrajców w czasie wojny kula w łeb, dyskusja z wami obraża moją inteligencję

KS anty PiS z kim prowadzisz ta wojne? Z wlasna glupota ?

Andrzej, Ann, Szymon, XYZ- to wy jestescie przykladem tego, ze szlachetne cechy ludzkie nie we wszystkich zostaly podeptane , badz stumione przez piSS-propagande - w Was cala nadzieja !!
To wy jestescie prawdziwymi Polakami o szlachtnych i czystych serca, dla ktorych ludzka niedola i cierpienie nie jest obojatna !
Z wielkimi wyrazami szacunku !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.