Kraj

  • 1 komentarzy
  • 1585 wyświetleń

Nieznośni kibice z Podlasia


Policjanci ustalają okoliczności naruszeń prawa, do których doszło w trakcie meczu rozegranego pomiędzy Cracovią Kraków i Jagiellonią Białystok. Część spośród sprawców naruszeń prawa w trakcie tej masowej imprezy sportowej stanęła już przed sądem. Są już pierwsze wyroki!

25 lutego b.r. w Krakowie odbył się mecz pomiędzy drużynami Cracovii Kraków i Jagiellonii Białystok. Niestety w trakcie tej imprezy masowej doszło do przypadków złamania prawa przez liczną grupę przyjezdnych kibiców z Podlasia. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, w drodze na stadion trzech z nich zostało ukaranych przez policjantów mandatami za zaśmiecanie i publiczne używanie słów nieprzyzwoitych. W trakcie wnikliwych kontroli osób wchodzących na imprezę służby porządkowe nie wpuściły na teren obiektu kilkudziesięciu osób, których nie było na klubowych listach wyjazdowych. Dodatkowo jeden z kibiców białostockiej drużyny został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, kolejny zaś został zatrzymany w związku ze znieważeniem funkcjonariusza publicznego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń w trakcie imprezy kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców przebywająca w wydzielonym obszarze poza terenem imprezy wyłamała ogrodzenie i dwudziestu jeden z nich bez kontroli wdarło się na teren obiektu. Tam zmieszali się z kibicami w sektorze gości. W związku z tym, że takie zachowanie stanowiło przestępstwo określone w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych wszystkie te osoby po ustaleniu ich tożsamości zostały zatrzymane przez Policję i doprowadzone do sądu. Sąd po rozpoznaniu sprawy w trybie przyspieszonym orzekł w siedmiu przypadkach kary 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym okresem jej wykonania na trzy oraz cztery lat, a cała dziewiątka ukarana została grzywnami i zakazami wstępu na imprezy masowe. Sąd odroczył rozprawy w sprawach pozostałych osób zatrzymanych pod zarzutem popełnienia takich przestępstw wyznaczając następne posiedzenia w terminie późniejszym. Orzekł jednocześnie wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Inne zakłócenia porządku publicznego z udziałem kibiców z Podlasia odnotowane zostały po zakończeniu meczu. Wówczas przeszło dwieście osób zgromadzonych w sektorze gości odmówiło opuszczenia obiektu. Taki stan utrzymywał się mimo kilkukrotnych wezwań służb organizatora podawanych poprzez system nagłaśniający stadionu. Kibice wycofali się dopiero na widok wkraczających policjantów, których o interwencję poprosił organizator imprezy masowej. W związku z tym, że nie wykonywanie takich poleceń służby porządkowej stanowi naruszenie art. 54 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w tych przypadkach prowadzone są postępowania wyjaśniające w sprawach o wykroczenia. Sprawcom grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 zł oraz orzeczenie środka karnego w postaci zakazu wstępu na imprezę masową
- informuje KWP w BiałymstokuKomentarze (1)

a autor artykułu nie napisze o tym że przeszło 100 osobowa grupa nie została wpuszczona na obiekt w Krakowie , mimo że posiadali bilety i byli zapisani na listę imienną? zostali sprawdzani przed wyjazdem z Biełgostoku i odziwo wszyscy na tej liscie byli.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.