niedziela, 14 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

Narkotyki - realne zagrożenie!

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Grajewo zorganizowała 2 grudnia 2011 r. niecodzienne spotkania profilaktyczne skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej - prowadzone przez Andrzeja Piaseckiego z zespołu rockowego "Na ostatnią chwilę".

Dotarcie do młodych ludzi z informacją o realnych zagrożeniach, jakimi są narkotyki, alkohol i inne używki nie jest proste. Połączenie spotkania profilaktycznego z występem rockowym okazało się skuteczną formą przyciągnięcia uwagi młodych osób. Wokalista i gitarzysta zespołu "Na ostatnią chwilę" Andrzej Piasecki, zapraszając młodzież do wspólnej zabawy i śpiewania znanych przebojów rockowych, używając młodzieżowego języka, przekazał informacje dotyczące niebezpieczeństwa związanego ze spożywaniem substancji psychoaktywnych i uzależnieniem od nich. W MDK Grajewo został także wyświetlony film, w których A.Piasecki rozmawia z więźniem, osadzonym za przestępstwa popełnione pod wpływem narkotyków. Materiał ten to wstrząsający dowód na to, że narkotyki itp. substancje niszczą życie.

 

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Grajewo regularnie organizuje spotkania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Edukacja i informowanie o zagrożeniach związanych z uzależnieniem to jeden z celów Programu Profilaktyki realizowanego przez Komisję

- informuje www.grajewo.pl
fot. M. Modzelewska

 


Informacja o możliwościach uzyskania pomocy w przypadku:
- uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu,
- współuzależnienia,
- przemocy w rodzinie.
Wystarczy kliknąć TUTAJ


wtorek, 9 sierpnia 2022

Karaoke w GCK

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.