Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13276 wyświetleń

Najlepsi w "drogówce"

Dziś zakończyły się wojewódzkie eliminacje XIX edycji konkursu "POLICJANT  RUCHU  DROGOWEGO  ROKU  2006". Przez dwa dni ( czwartek i piątek) "mundurowi z drogówki" wyłonieni w eliminacjach przeprowadzonych w Komendach Miejskich i Powiatowych walczyli o tytuł najlepszego policjanta RD w naszym województwie. Finaliści rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, kodeksu karnego i wykroczeń oraz przepisów służbowych. Strzelali na strzelnicy z broni służbowej, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Jedną z konkurencji było kierowanie ruchem na największym skrzyżowaniu w Białymstoku ulic Al. Piłsudskiego i Sienkiewicza.  Dodatkowo uczestnicy musieli się wykazać umiejętnością jazdy sprawnościowo-szybkościowej motocyklem i samochodem.


Łączne wyniki poszczególnych konkurencji pozwoliły wyłonić zwycięzców:


I miejsce - sierż. szt. Robert Pawlak z KMP w Białymstoku
II miejsce - sierż. Agnieszka Nowakowska z KMP w Białymstoku
III miejsce - st. sierż.  Zbigniew Burak z KPP w Bielsku Podlaskim


XI miejsce - sierż. szt. Wiesław Dembiński z KPP w Grajewie


Najlepszy podlaski policjant ruchu drogowego w Policji pracuje od 13 lat, a od 9 w "miejskiej drogówce". Sierż.sztab. Robert Pawlak jest żonaty, ma 11-letniego syna. Na co dzień interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną. Jest wiernym fanem białostockiej Jagiellonii. Drugą osobą reprezentująca podlaską policję w krajowym finale konkursu w Legionowie jest sierż. Agnieszka Nowakowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. W ruchu drogowym pracuje od momentu przyjęcia do służby, tj. od 2003 roku. Jest mężatką, ma dwóch synów 11 i 9 lat. Jej hobby to podróże i książki.


    Na zdjęciu wspólnym od lewej stoją:
I miejsce - sierż. szt. Robert Pawlak
II miejsce - sierż. Agnieszka Nowakowska
III miejsce - st. sierż.  Zbigniew Burak


   
sierż. Kamil Tomaszczuk zespół  prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku

Komentarze (1)

no szkoda ze z Grajewa zajal 11 miejsce ale to i tak niezle powodzonka zycze wszystkim niech lapia pijanych kierowcow :p

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.