Kultura i rozrywka

"Młodzież w działaniu" w PG 2


Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany Anawoj zaprosiło gimnazjalistów, licealistów, uczniów szkół zawodowych i ich nauczycieli na warsztaty w ramach projektu dofinansowanego z programu "Młodzież w działaniu", które (w powiecie grajewskim) odbyły się w październiku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie. Zajęcia przeprowadzane są ph. edukacja rozwojowa elementem rozwoju świadomości obywatelskiej młodzieży.

Podczas warsztatów uczniowie, poprowadzeni przez doświadczonego w pracy z młodzieżą trenera, skupiają się na społecznych i ekonomicznych problemach współczesnego świata. Poznają założenia i cele edukacji rozwojowej. Uczestnicy z różnych szkół zmierzyli się m.in. z quizem, podczas handlowej gry zespołowej wcielali się w role negocjatorów, prezentowali swoje zdanie w dyskusji.

Nauczycielom przybliżono tematykę edukacji rozwojowej i możliwości włączania jej elementów w zajęcia lekcyjne.

Jako kolejny etap projektu planowane jest spotkanie w Białymstoku, podczas którego odbędzie się m.in. debata młodzieży z decydentami województwa podlaskiego i Młodzieżowy Sejmik Wojewódzki.

fot. e-Grajewo.pl

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.