Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12163 wyświetleń

Mlekpol na liście

Mlekpol na liście 500 Polityki


O 15 oczek awansował Mlekpol na liście 500 największych polskich firm w rankingu tygodnika "Polityka".  Grajewska spółdzielnia mleczarska uplasowała się na 119 pozycji. O miejscu w rankingu decydowały wyniki finansowe przedsiębiorstw. 


To już trzynasty ranking pięciuset największych polskich firm, jaki przygotowała "Polityka". O miejscu w rankingu decydowały warunki finansowe przedsiębiorstw. I tak wejście na listę zapewniały przychody ogółem w wysokości  co najmniej 311,5 mln zł. Ponadto brane były pod uwagę przychody ze sprzedaży, zysk brutto i netto oraz zatrudnienie. Od początku istnienia rankingu nie są do niego wpisywana instytucje finansowe (banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, itp.).
SM Mlekpol z Grajewa uplasował się w najnowszym rankingu "Polityki" na 119 pozycji (jest to awans o 15 oczek w porównaniu z ubiegłoroczną listą) z przychodem ogółem ponad 1 488 mln. zł. Obecnie Mlekpol jest niekwestionowanym mlecznym liderem w Polsce. Dziennie spółdzielnia jest w stanie wyprodukować ok. 1 mln litrów mleka UHT, 300 ton napojów fermentowanych, 140 ton masła i mixów maślanych, 120 ton mleka w proszku oraz 80 ton serów. Mlekpol posiada 39,9 % udziału w rynku mleka UHT. Najchętniej wybieranym przez konsumentów mlekiem w Polsce jest "łaciate" produkowane przez grajewski Mlekpol. Ponadto spółdzielnia znana jest z takich marek jak "Milko", czy "Białe". W skład SM Mlekpol wchodzi siedem zakładów w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie i Bydgoszczy.


Na liście 500 Polityki znalazło się w sumie 13 firm z Podlasia. Przed Mlekpolem uplasowały się grupa GK CEDC, w skład której wchodzi m.in. Polmos Białystok, Grupa BOS S.A. z Białegostoku oraz British American Tobacco, które ma swój zakład w Augustowie.


First Communications dla e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

A już o tym że GK Pfleiderer Grajewo SA znalazł się na 171 pozycji to już zapomnieliście wspomnieć? Czy po prostu tego rankingu nawet na oczy nie widzieliście?

nie widzisz "logan" że to jest mowa o mlekpolu a nie o rankingu jako takim ?
możesz omówić jak masz chęć i widziałeś go na oczy -1 miajsce czy 13 -twoja wola panie!

Tak widzę że newsa nie przygotowało e-Grajewo tylko jakieś First Communications. Najwyraźniej e-Grajewo nie obchodzi jak nasze firmy wypadają na tle innych krajowych przedsiębiorstw i że "Polityka" jest chyba na zbyt wysokim poziomie...

Tak BRAWO.Mlekpol to powinien zanlezc sie na liscie ale CZARNEJ!!!! Chyba te jakieś First Communications niewie nic co sie dzieje w środku mlekpolu.Dlaczego nigdy jakis dziennikarz nie zadal zadnego pytania prostemu szaremu pracownikowi?Ludzie zastanowcie sie co za ciemnoty wam te gazety wciskają!!!Maja swoje wydawnictwa i promuja tych swoich idolii...jacy oni madrzy,zaradni...Pewnie jak ten kom sie (ukarze?) to wszystkie psy zostaną spuszczone? buhaha. Powodzenia

no szkoda ...tylko 3 metazę..???
NIE DZIWI TO NIKOGO?/?

no mlekpol jest na liście ale jakiej?
chyba prziodującej w mobbingu!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.