MLEKPOL - SUKSS 1:3

MLEKPOL -  SUKSS 1:3
SIATKARSKA NIESPODZIANKA W GRAJEWIE

W sobotnie popołudnie w Grajewie doszło do sporej niespodzianki w zaległym meczu III ligi piłki siatkowej. Miejscowy MLEKPOL MOSiR uległ niespodziewanie SUKSS – owi Suwałki 1 : 3. Pewnym usprawiedliwieniem gospodarzy może być osłabiony z powodu chorób skład zespołu. Z tego powodu m. in.  przez cały mecz przebywał na boisku grający trener grajewian Marek Adamkiewicz. Do tego doszło sporo prostych błędów w odbiorze zagrywki i rozegraniu piłki pod siatką, senna gra w dwóch pierwszych setach i to stało się przyczyną porażki, a pierwszym ligowym sukcesem młodziutkich gości.

Ku zaskoczeniu dla wszystkich mecz zaczął się od wyraźnego prowadzenia suwalczan. Natomiast gospodarzom praktycznie nic nie szło w grze i niespodziewanie oddali seta. W drugim wyszli mocno zmotywowani i szybko dało to efekt. Od początku wyraźnie prowadzili, a goście nie potrafili nic temu zaradzić. Jednak od połowy seta to oni zaczęli grac skutecznie i ponownie wygrali. W trzeciej było podobnie. Mlekpol szybko uzyskał wysoką przewagę. Jednak gra się wyrównała i do końca od stanu 11 : 11 trwała walka o punkty. Żadna z drużyn nie szczędziła sił i umiejętności. Jednak w końcówce większą dojrzałość wykazali gospodarze i wygrali trzema punktami. Czwarta odsłona zaczęła się tak jak poprzednie. Mlekpol szybko uzyskuje przewagę i w ich obozie zaczęto myśleć o wygranym meczu. Jednak młodzi suwalczanie pokazali, że jak chcą, to potrafią powalczyć. Kibice obejrzeli więc ciekawą końcówkę seta, pełną walki i emocji. Przy stanie 24 : 24 jednak dwa niezwykle cenne punkty zdobyli goście i to oni mogli się cieszyć z pierwszych ligowych punktów.

WJ

MLEKPOL MOSiR GRAJEWO  -  SUKSS SUWAŁKI 1 : 3 (16:25, 21: 25, 25:22, 24:26)

MLEKPOL: Marek Adamkiewicz – grający trener, Adam Odlanicki, Tomasz Zyskowski, Łukasz Piwko, Dawid Naruszewicz, Damian Ladziński, Mirosław Mieczkowski jako libero.

SUKSS: Sławomir Surdel, Mateusz Rybak, Albert Pojawis, Gracjan Matyszkiel, Marcin Dzikielewski, Krzysztof Wasilewski, Maciej Modrak jako libero oraz Michał Jarzębowicz. Trener: Andrzej Jasiński.
Sędziowali: Filip Edgar Różycki – I sędzia, Mirosław Koścień – II sędzia, Tomasz Łatuszyński – sekretarz zawodów (wszyscy Białystok).