sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

Mistrzyni ortografii


    Troje uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie wzięło udział w III Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną ortografią na co dzień”, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS” pod patronatem Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego. Do I etapu(odbył się 8 listopada 2010r.) mają prawo przystąpić wszyscy, których charakteryzuje ortograficzna dociekliwość poznawcza. Do II(został przeprowadzony 13 stycznia 2011r.) tylko ci, którzy w I etapie uzyskają minimum 75% poprawnych odpowiedzi. Natomiast do szczebla centralnego zakwalifikowano te osoby, które w II etapie otrzymały minimum 95% poprawnych odpowiedzi.

    Patrycja Grabowska i Adam Kuczyński z klasy Ia zostali wyróżnieni ze względu na wysokie wyniki w II etapie(ok. 95%), natomiast do III etapu – centralnego zakwalifikowała się Anna Stypułkowska z klasy IIIe, którą charakteryzuje niezwykła wrażliwość oraz duża sprawność językowa.

Ania jest finalistką konkursu i w dniu 15 kwietnia 2011 roku w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie będzie walczyć o zaszczytny tytuł laureata. Gratuluję i życzę powodzenia. -    Emilia Świderska

                                                                                          

Warto nadmienić, że uczniowie naszej szkoły już po raz drugi z rzędu zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną ortografią na co dzień” oraz „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. W roku szkolnym 2009/2010 nasze liceum znalazło się na liście szkół wyróżnionych logo: „W naszej szkole dbamy o poprawną polszczyznę”. -    

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.