Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11041 wyświetleń

Miłość Akceptacja Tolerancja

Uczniowie ZS Niećkowo zagrali i zaśpiewali na konkursie "MAT - wygrywa Miłość Akceptacja Tolerancja".

We wtorek, 1 grudnia 2009 roku, z okazji  Światowego  Dnia AIDS,  o godz. 10.00 w sali kina „Forum” przy ul. Legionowej 5 w Białymstoku odbył się koncert finałowy VIII edycji konkursu „MAT – wygrywa Miłość Akceptacja Tolerancja” . Konkurs ten jest organizowany przez Oddział Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku oraz Urząd Miejski w Białymstoku w ramach realizacji Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV. Konkurs objął patronatem Główny Inspektor Sanitarny w Warszawie. 
 Głównym celem konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi poprzez szerokie propagowanie tolerancji wobec zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS oraz integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu problematyki HIV/AIDS.
Każdy uczestnik konkursu powinien zaprezentować piosenkę własnego autorstwa, propagującą miłość, akceptację i tolerancję.
Już po raz drugi w konkursie wzięła udział młodzież z Zespołu Szkól w Niećkowie. Szkolny zespół w składzie: Karina Mierzejewska, Adrian Mierzejewski, Adrian Karwowski, Marcin Mateusz Hanc (uczniowie Technikum Informatycznego) przedstawił piosenkę z tekstem Kariny p.t.: „Serca krzyk”.
Droga do finału była długa. Najpierw trzeba było napisać tekst i skomponować muzykę. Potem było wiele prób pod czujnym okiem (i uchem) pana Karola Krępczyńskiego oraz pani Ewy Hanc.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad pięćdziesięciu wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Po wstępnych przesłuchaniach do konkursu finałowego zakwalifikowano 14 utworów. Wszyscy wykonawcy zostali zaproszeni w dniu 28 listopada na warsztaty, w czasie których mogli doskonalić swoją technikę oraz dokonali profesjonalnych nagrań swoich utworów na płytę.
1 grudnia na konkurs finałowy z ZS Niećkowo pojechali nie tylko wykonawcy, ale również ponad czterdziestoosobowa grupa młodzieży pod opieką nauczycieli: pani Ludmiły Orłowskiej, pani Elżbiety Skibickiej i pana Karola Krępczyńskiego. Wszyscy wiernie kibicowaliśmy  naszym   idolom.  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszystkie piosenki były bardzo piękne i wzruszające. Poruszały problemy, z którymi młodzież styka się na co dzień: problemy miłości, samotności, obaw przed odrzuceniem, koniecznością tolerancji. Nasz szkolny zespół wypadł bardzo dobrze, był bardzo gorąco przyjęty przez widownię. Wszyscy członkowie zespołu otrzymali upominki w postaci śpiworów oraz toreb podróżnych.  - Ludmiła Orłowska nauczyciel biologii i wychowania do życia w rodzinie w ZS w Niećkowie

 

 

Tekst piosenki:
Serca Krzyk
1.
Kolejny dzień budzi krzykiem serc my wpatrzeni we własny grzech
nie chcemy widzieć cudzych łez tysiąc niewłaściwych myśli
w głowie gnieździ się
nieświadomie z ust wymyka w świat niszcząc ludzki niewinny kwiat
jak wielka siłę trzeba mieć by w samotności przeżyć kolejny dzień
w którym słychać cichy szept
To modlitwa jest

proszą Boga o spojrzenie z wysoka proszą o pomocna dłoń
by otworzył oczy nam by spojrzał na ten świat
ref:
Na świat który bólem maluje nas na świat który człowiek Bogu skradł
Na miłość której coraz mniej na ludzi którzy nienawidzą się
… potrzebują się  x6
przecież wiesz
2.
Te sama krew w żyłach masz I ten sam cel zrozumieć świat
otwórz akceptacji drzwi wpuść do serca ludzki krzyk
To modlitwa jest:

Proszą Boga o spojrzenie z wysoka proszą o pomocna dłoń
by otworzył oczy nam by spojrzał na ten świat

ref:
Na świat który bólem maluje nas na świat który człowiek Bogu skradł
Na miłość której coraz mniej na ludzi którzy nienawidzą się
…potrzebują się  x6
przecież wiesz

Komentarze (1)

ta sama krew... gdzieś to juz słyszałam. taki tytul mial zespol z Liceum Plastycznego w Łomży w tamtym roku....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.