wtorek, 25 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9817 wyświetleń

Matematyka im nie straszna

Uczniowie Gimnazjum w Wąsoszu od wielu lat udowadniają , że matematyka nie jest przedmiotem, którego należy się bać. Wyniki, jakie osiągają, są tego najlepszym dowodem. Co roku szkoła ma finalistów i laureatów konkursów kuratoryjnych. Uczniowie osiągają dobre wyniki w konkursach organizowanych przez LO nr 2 w Grajewie czy ZS w Niećkowie oraz  w Powiatowym Konkursie Matematycznym „MAT – MIX”.

Obecny rok szkolny należy uznać za nie mniej udany niż lata poprzednie w konkursie matematycznym organizowanym przez LO nr 2 w Grajewie, zwyciężyła Sylwia Wszeborowska, w konkursie matematycznym „ I Ty Zostaniesz Pitagorasem” organizowanym przez ZS w Niećkowie również I miejsce przypadło Sylwii Wszeborowskiej.

W konkursie matematycznym „ Czar par” organizowanym przez Gimnazjum w Radziłowie I miejsce zajął Grzegorz Suchodolski, II miejsce Justyna Frąckiewicz, III miejsce Sylwia Wszeborowska.

 W tegorocznej edycji „MAT – MIX” w kategorii:
klas I gimnazjum zwyciężył Grzegorz Suchodolski przed Sylwią Wszeborowską, a IV m. zajął Przemysław Zieliński,
klas II -  Filip Karwowski, IV m. Robert Malinowski,
klas  III -  Justyna Frąckiewicz.

Sylwia Wszeborowska jest tegorocznym laureatem konkursu Wojewódzkiego, a Grzegorz Suchodolski – finalistą. Do konkursów matematycznych młodzież przygotowywują nauczyciele matematyki: Pani Agnieszka Świderska, Pani Renata Karwowska, Pani Krystyna Skrodzka.

Twórcą powyższych sukcesów jest niewątpliwie Pan Albert Kochanowski, który pracował w Gimnazjum w Wąsoszu do 2005 roku ( do przejścia na emeryturę). Obecnie utrzymuje żywe kontakty ze szkołą – patronuje organizowanemu przez gimnazjum konkursowi dla szkół podstawowych z gminy Wąsosz  „ Mały Geniusz Matematyczny”.

Gratulujemy e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Informacja o feriach zimowych w GCK (II tydzień)

Komentarze (2)

Brawo Wąsosz. Tak trzymać.Gratulacje dla uczestników i dla nauczycieli :)

Gratulacje, zarówno dla uczniów za wytrwałą i mozolną naukę, jak i nauczycieli (wszystkich, ponieważ tego sukcesu nie można zawdzięczać tylko jednej osobie) za trud i cierpliwość, jaki z pewnością musieli włożyć w tak wspaniełe przygotowanie młodzieży.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.