Kultura i rozrywka

Marsz Pierwszej Brygady

„Polsko kochana dziś święto twoje
dlatego właśnie ze sztandarem stoję...”


        Na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie została zorganizowana akademia, która stała się znakomita okazją do realizacji zamierzeń programowych: propagowanie tradycji narodowych, znajomość ogólnopolskich świąt, symboli, przynależności narodowej. Gośćmi były dzieci, rodzice, dziadkowie, pracownicy przedszkola oraz pan Tomasz Dudziński- miejscowy historyk, autor wielu książek o Grajewie. Pan Tomasz przybliżył dzieciom historię powstania święta oraz opowiedział o eksponatach, które ze sobą przyniósł. W czasie dyskusji dzieci zadawały pytania oraz mogły z bliska przyjrzeć się broni wykorzystywanej przez żołnierzy w czasie wojny.

Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, po czym dzieci wspólnie z nauczycielkami złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Akademię przygotowały: Barbara Karulska i Elżbieta Zyskowska

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.