Sport

  • 4 komentarzy
  • 12739 wyświetleń

Manewry "Zdobywanie Jednostki"

 24 października 2013 r. odbyły się IV Mundurowe Manewry "Zdobywanie Jednostki" na terenach byłej jednostki 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

 Impreza ma na celu zintegrowanie młodzieży szkolnej i mieszkańców ze środowiskiem wojskowym i innych służb mundurowych, propagując wiedzę z zakresu obronności państwa i kształtując patriotyczne postawy obywatelskie oraz kultywowanie tradycji lokalnych – wojskowych i strzeleckich, a także  rozwijanie rywalizacji sportowej w duchu "fair play". W rywalizacji co roku biorą udział drużyny mundurowe oraz szkolne.

 
GŁÓWNE KONKURENCJE
1) "BIEGACZ" przygotowana przez JS "Strzelec polegająca na biegu ok. 600 m z plecakiem po rozłożeniu i złożeniu karabinku kbkAK. Konkurencja rozgrywana na terenach ZS Nr 2 w Grajewie.

2) "POMPA" (wszyscy zawodnicy) przygotowana przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej w Grajewie polegająca na przejściu elementów pożarniczego toru przeszkód według regulaminu OSP (skok przez płotek, równoważnia niska, ściana) oraz napełnianiu nalewaka z węża strażackiego według regulaminu PSP. Na terenach Komendy Powiatowej PSP w Grajewie.

3) "BROŃ" (3 zawodników) przygotowana przez instruktorów strzelania – policjantów. W tym samym czasie  zawodnicy rozkładają i składają broń typu P 83. W Komendzie Powiatowej Policji  w Grajewie.

4) "CYKLOP" (wszyscy zawodnicy) przygotowana przez żołnierzy z 2. Batalionu im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie z 15. GBZ polegająca na oddaniu 3 strzałów z symulatora strzelania  z broni strzeleckiej, a następnie rzucie granatem. Na terenach ZS Nr 2 w Grajewie.DRUŻYNY MUNDUROWE
1 m. - Komend powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
2 m. - ZS Strzelec OSW JS 1011 Grajewo, ZS Strzelec OSW JS 2006 Nowy Sącz
3 m. - -

DRUŻYNY CYWILNE
1 m. ZS nr 2 Nowy Sącz
2 m. ZS nr 2 Grajewofot. e-Grajewo.pl


Komentarze (4)

JS 1011 Grajewo WYGRYWA !!

zgadzam się z komentarzem wyżej!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.