Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 12021 wyświetleń

"Mała Ojczyzna" na zdjęciach

  Dnia 5 listopada 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie odbyło się posiedzenie Komisji oceniającej prace uczniów biorących udział w wyżej wymienionym konkursie.


   Celami konkursu było:
- odkrywanie ciekawych miejsc swojej miejscowości,
- rozbudzanie zainteresowań "Małą Ojczyzną",
- rozwijanie zainteresowań fotograficznych uczniów, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.
  

Zgodnie z przyjętymi kryteriami  oceny zawartymi w regulaminie  konkursu komisja w składzie: przewodniczący - pan Jacek Sadowski (fotograf), członkowie jury - panie Elżbieta Sarnacka, Zofia Krzeczkowska, Irena Konopko (nauczycielki SP 4) przyznała trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia.


I miejsce
Kamil Ciurzycki za zdjęcie "Zachód słońca nad Grajewem" (kl. VI d SP 4 w Grajewie)

II miejsce
Artur Kaliński za zdjęcie "Staw i dworek w Gieble" (kl. VI SP w Gieble)

III miejsce
Joanna Maciorowska za zdjęcie "Park" (kl. VI a SP 4 w Grajewie)

Wyróżnienia otrzymali:
Weronika Remieszko za zdjęcie "Ruiny zamku Ogrodzieniec" (kl. VI SP w Gieble)
Adrian Romanowski za zdjęcie "Kościół pw. Trójcy Świętej" (kl. VI d SP 4 w Grajewie)
Jacek Jagielski za zdjęcie "Dworzec PKP" (kl. V c SP 4 w Grajewie)

GALERIA

GALERIA NAGRODZONYCH PRAC

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie autorskie w MBP w Grajewie

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie z Krówką Matyldą w Muzeum Mleka

Komentarze (3)

ale te pierwsze jest piękne ! ktoś zna się na rzeczy.

Zdjęcie pierwsze, Kamila Ciurzyckiego, jest prawdziwym fotogramem. Patrząc na ten obraz, podziwiam go jako rzeczywiste dzieło sztuki. O walorach i technice użytej w tej fotografii, można powiedzieć dużo więcej. Pozostańmy jednak na tym, że Kamil uchwycił ekspresję kadru tak, że fotka ma siłę bronić się sama. Kamilku, jesteś jeszcze tak młodziutki, a już tak dużo umiesz! Życzę Ci zawsze udanych zdjęć, a przede wszystkim samych, no wystarczy piątek, ze wszystkich przedmiotów. Klasyczne zdjęcie Artura Kalińskiego, wykonane w barwie zimnej, przy rozproszonym świetle, jest dobrze uchwycone i zasługuje na uwagę.
Słowa podziękowania należy złożyć Komisji, za profesjonalność i obiektywizm. Przedstawione tu zdjęcia fotograficzne jury sklasyfikowało w odpowiedniej kolejności.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Czy można poprosić o zdjęcie, które zajęło miejsce I w wyższej rozdzielczości? Bardzo chciałbym ustawić je sobie na tapetę pulpitu komputera. :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.