Kultura i rozrywka

M.Podlecki -spotkanie autorskie

Dnia 28 stycznia 2011 r.  w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Marianem Podleckim (Nadleśniczym z Rajgrodu) połączone z promocją jego książki “Wypędzony do Raju”.

Marian Stanisław Podlecki- urodził się w niedzielę 1 kwietnia 1951 r. w Szczecinie Dąbie, gdzie wojenne losy skierowały jego ojca porucznika Armii Krajowej, który w ramach 1 Brygady Wileńskiej AK walczył w 1944 r. o Wilno.  W roku 1952 wraz z rodzicami przeniósł się do Ełku, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Wychowany wśród lasów i jezior wybrał zawód leśnika. Po ukończeniu Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu pracę rozpoczął w Nadleśnictwie Tułowice na Śląsku, następnie kontynuował ją w Nadleśnictwach Ełk i Drygały, a obecnie pracuje w Nadleśnictwie Rajgród. W sumie w ukochanym zawodzie leśnika pracuje 40 lat, w tym 25 lat na stanowisku nadleśniczego. Człowiek Renesansu: pisze, maluje, podróżuje, poluje (myśliwy) i aktywnie udziela się jako strażak ochotnik oraz instruktor harcerski w stopniu harcmistrza. “Dobry Duch” stanicy harcerskiej Orle Gniazdo w Opartowie k. Rajgrodu, gdzie każdego lata czynnie uczestniczy w realizacji programu patriotycznego i obywatelskiego wychowania dzieci i młodzieży.

 

“Wypędzony do Raju” to pełna humoru i ciepła opowieść o żyjących wśród bagien i lasów ludziach, tworzących wspólnotę leśną, w której...

 

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.