Kultura i rozrywka

  • 18 komentarzy
  • 20133 wyświetleń

M. Gałązka & W. Kozikowski

W sobotę, 31 października 2009 r.  w Miejskim Domu Kultury w Grajewie
odbył się koncert Marka Gałązki i Wojtka Kozikowskiego. Pomysłodawczynią imprezy jest
Katarzyna Jeglińska właścicielka
"Piecuch Cafe" Marek Gałązka zagrał przede wszystkim utwory Edwarda Stachury, a Wojtek Kozikowski zmierzył się z repertuarem Jacka Kaczmarskiego. Podczas koncertu odbyło się  losowanie płyt Marka Gałązki opatrzonych Jego autografem.
MAREK GAŁĄZKA – muzyk, reżyser, autor tekstów, animator kultury – urodził się 17 lutego 1954 roku w Szczecinie. Dzieciństwo spędził w Warszawie. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Grudziądzu w 1973 roku, gdzie już wówczas zajmował się amatorsko twórczością Edwarda Stachury. W 1978 roku na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskał dyplom na kierunku pedagogika w zakresie pracy kulturalno-oświatowej. Po ukończeniu studiów przyjechał na Mazury, gdzie w Oleckim Ośrodku Kultury podjął pracę jako instruktor do spraw teatru. Założył teatr AGT i 24.03.1979 roku (równo cztery miesiące przed śmiercią Stachury) wraz z teatrem debiutował spektaklem „Wędrowanie” według poezji Edwarda Stachury. W spektaklu tym, którego jest scenarzystą i reżyserem, wykonał kilka piosenek Edwarda Stachury z własną muzyką.
W 1980 roku założył grupę balladową Po Drodze, z którą otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki na festiwalu „Śpiewajmy poezję” (Olsztyn 1981). Potem wraz z grupą
i teatrem brał udział w programach telewizyjnych, nagraniach radiowych, spektaklach teatrów zawodowych w Warszawie i Szczecinie.
W 1982 roku otrzymał nagrodę czasopisma "Krajobrazy" i wojewody suwalskiego „Za odwagę w myśleniu i działaniu" w dziedzinie kultury i sztuki, zaś w 1984 roku „Wawrzyn Radaru” (tygodnik społeczno-kulturalny) w dziedzinie animacji kultury za całokształt działalności i popularyzację twórczości Edwarda Stachury.
W latach 1984-86 przebywał w Trójmieście, gdzie prowadził Akademicki Ośrodek Teatralny na Uniwersytecie Gdańskim. W 1987 roku wrócił z Trójmiasta do Olecka. W tym czasie bardzo dużo koncertował. W maju 1989 roku brał aktywny udział w kampanii wyborczej „Solidarności" w regionie Pojezierze na rzecz przyszłych posłów i senatorów, m.in. B. Geremka i A. Wajdy. W latach 1989-91 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Narkomanów w Rudziszkach koło Węgorzewa.
W lipcu 1991 roku ponownie wrócił do pracy w Domu Kultury w Olecku.
W 1993 roku reaktywował grupę „Po Drodze” i wziął udział w XX Spotkaniach „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Wraz z grupą koncertował w całej Polsce oraz Hamburgu, Kownie, a samodzielnie w Budapeszcie, Sofii, Grenoble, Lyonie, także w Wielkiej Brytanii w Londynie, Kindenminster i Bristolu....


– więcej na www.galazka.pl


Patron medialny e-Grajewo.pl
Serdecznie zapraszamy!
 
Organizator
"Piecuch Cafe"
Grajewo, ul. Mickiewicza 6D/3
tel. 086 272 40 00
Poniedziałek - Sobota 11:00 - 22:00
Niedziela 13:00 - 22:00


Marek Gałązka & Wojtek Kozikowski - koncert cz. 2  - zobacz


poniedziałek, 26 września 2022

V Festyn Rodzinny

poniedziałek, 26 września 2022

Kreatywna sobota w SP2

Komentarze (18)

ooo -idę :) -zajefajnie!!

Koncert był rewelacyjny więcej takich poprosimy cudownie było

do pracowników MDK : można ?

Wojtek Kozikowski REWELACJA człowiek roku 2009 panie BURMISTRZU taki talent trzeba promować człowiek z Grajewa.

Super Wojtek ! Az milo popatrzec i posluchac. Goraco pozdrowiam. Goska M

Wojtek pięknie pozdrawiam

Igiełka, serdeczne pozdrowienia! Fajnie, że wróciłaś na stare śmieci :-)

Wspaniały koncert!!! Kasia, gratuluję pomysłu!

Wspaniały koncert,prosimy o więcej takich wieczorów ,mamy wspaniałe kino więc warunki są
Gratulacje pracownikom MDK

Wojtek! Gratuluję! Dla mnie byłeś lepszy od Gałązki. Aż dziwne, że dotychczas nie udało Ci się zrobić czegoś na większą skalę. Szkoda zmarnować taki talent. Brawo, brawo, brawo.

myślę że występ Wojtka przyćmił gwiazdę p.Gałązki

Pani Kasiu,serdeczne dzięki za koncert.Gałązka,no cóż jak zawsze rewelacyjny i z poczuciem humoru!Nasz rodzimy BARD wypadł super-chociaż,ten gest wytarcia potu z czoła i delikatny brak głosu(proszę nie zrozumieć mnie żle!)troszkę zaskczył mnie jego występ...,ale dziś mogę tylko podziwiać.....zbyt pózno doceniony,ale gdzie był przez te lata?wrócił na stare śmieci?!brawo!ale niech zostanie człowiekiem...trzeba nam takich ludzi,powtarzam LUDZI,a nie PARAPETÓW...Wojtku podobał mi sie Twój występ,nie zatrać siebie,bądż sobą dla NAS GRAJEWIAKÓW..,to my życzymy Tobie wszystkiego naj...i nie zapomnij o NAS!Pani Kasiu,to poważny koncert i trochę więcej powagi ,jest Pani BOSKA-za organizację,ale przemowy cienutkie,wręcz szarogęsiarskiproszę się poprawić,na takich koncertach tak nie można to nie dysco pollo:)):)).Mimo wszystko powodzenia i dzięki .Pozdrawiam!!CIEKAWE CZY PRZEJDZIE???KOMENTARZ OCZYWIŚCIE!!!

Panie dyrektorze MDK wystarczy odrobina chęci i można naprawdę obudzić ducha w naszym małym miasteczku ... Tylko trzeba chcieć, a pieniądze, o które Pan tak walczy znajdą się same!

Bardzo udana impreza !!!Takich koncertów brakuje w naszym miescie . Dzięki Kasiu za organizację. Występ Wojtka rozpędził lokomotywę , której tempa nie dotrzymał juz M. Gałązka. Szkoda ,że Wojtka nie możemy oglądać na większych imprezach jak Dni Grajewa , tylko ciągle te same kapele od lat.

a dla mnie bomba -o jeju wy to zawsze jak nie zapali się znicza nas czymś to jestescie obrażeni - uważam że kasia była taka przeciwwagą dla tych niejednokrotnie "cieżkich" tekstów (z tym nie dyskutuję) , ale znów przecież nie informowała o czyjejś śmierci tylko o występie więc mi nie przeszkadzało, nawet nieźle to odbieram,w końcu trzeba sie cieszyć że takie indywidualności zgodziły sie na wystep w Grajewie!

Elżbietka, wyglądasz super! Fajnie, że wpadłaś z tą swoją artystyczną duszyczką :))

dzieki kasiu za fenomenaly koncert pozostan soba i niesluchaj pierdul .Marek.

Było świetnie Pani Kasiu prosimy o więcej nam tego potrzeba

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.