sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 12550 wyświetleń

Łosie malowane, łosie wyklejane

Do 18 marca, kiedy to mijał termin nadsyłania prac na konkurs plastyczny “Rok łosia”, ze szkół dotarło do nas 614 prac z 31 szkół. Ze względu na fakt, iż wiele placówek przeprowadziło eliminacje wewnątrzszkolne, prace nadesłane na konkurs miały bardzo wysoki poziom. Na obrazkach znalazły się między innymi narodziny małego łoszaka, sceny z bukowiska (łosiowe gody), okres zrzucania poroża, letni popas na bagnach bądź zimowe wędrówki łosi po borach. Do wykonania prac dzieci użyły nie tylko kredek i farb – pojawiła się plastelina, włóczka, suszone liście, ryż, bibuła, mak i wiele innych ciekawych materiałów. Różnorodne były też techniki i wizje – od bardzo realistycznych po zupełnie abstrakcyjne!

Do oceny prac zaprosiliśmy specjalistów z Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Przyjechali również przedstawiciele Okręgowej Rady Łowieckiej w Łomży. Jury dokonało trudnego wyboru 20 finalistów. Oto oni:

Klasy I-III

 

miejsce

imię i nazwisko ucznia

klasa

szkoła

liczba pkt.

I

Natalia Łaska

I

SP nr 4 w Zambrowie

43

II

Gabriela Rańko

I

ZSP w Rajgrodzie

41

III

Marta Felter

II

SP nr 10 w Łomży

40

IV

Magda Pliszka

II

SP w Wierzbowie

39

V

Sylwia Goliczewska

II

SP w Wierzbowie

34

V

Radek Zalewski

III

SP w Kramarzewie

34

VII

Kacper Arasim

I

SP nr 4 w Zambrowie

32

VIII

Amelia Niedźwiedzka

II

ZSP w Rajgrodzie

30

IX

Aleksandra Chylińska

III

SP nr 4 w Grajewie

29

X

Daria Brulińska

II

SP w Drozdowie

28

Klasy IV-VI

 

miejsce

imię i nazwisko ucznia

klasa

szkoła

liczba pkt.

I

Oliwia Kierznowska

V

SP nr 2 w Grajewie

40

I

Adam Alencewicz

IV

SP nr 2 w Grajewie

40

III

Maria Rejnhard

V

SP w Chludniach

39

IV

Monika Jakacka

IV

SP w Nowogrodzie

35

IV

Wiktoria Nadborska

VI

SP nr 4 w Grajewie

35

VI

Emilia Jabłonowska

VI

SP nr 10 w Łomży

33

VII

Natalia Zyskowska

IV

SP nr 2 w Grajewie

32

VIII

Mariusz Maciorowski

IV

SP nr 4 w Grajewie

29

IX

Magda Dobrzycka

IV

SP nr 4 w Grajewie

28

X

Ilona Gutowska

VI

SP nr 4 w Grajewie

25

 

 

 

 

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród – Marian S. Podlecki, postanowił przyznać specjalną nagrodę Nadleśniczego za najzabawniejszy rysunek. Nagrodę otrzyma Natalia Krutul z SP nr 4 w Grajewie. Jury przyznało również wyróżnienia:
 Z klas I-III: Wiktor Bobrowski (SP w Wierzbowie), Paweł Żbikowski (SP w Wierzbowie), Aleksandra Dąbrowska (SP w Rudzie), Agnieszka Komosińska (SP w Wierzbowie), Mariola Mościcka (SP w Niecikach), Wioleta Łazowska (SP w Mieczach), Kuba Kwieciński (SP w Białaszewie), Natalia Kowalczyk (SP w Kątach), Julia Bednarowicz (SP w Wąsoszu), Jakub Rejnhard (SP w Chludniach), Świderska Izabela (SP w Sulewie-Kownatach),Patrycja Konopko (SP w Sulewie-Kownatach), Weronika Sikorska (SP w Mieczach), Bartłomiej Duda (SP w Filipkach Dużych), Damian Kozłowski (SP w Wierzbowie), Martyna Wiszowata (SP w Kramarzewie), Wiktoria Duba (SP w Rudzie),Sebastian Konopka (SP w Kramarzewie), Adam Jarząbek (SP w Niedźwiadnej), Weronika Arnister (SP w Drozdowie), Patryk Szumski (SP nr 1 w Grajewie).
Z klas IV-VI: Joanna Karpińska (SP w Woźnejwsi), Alicja Kisielewska (SP w Mścichach), Dominika Bieńkowska (SP nr 10 w Łomży), Patrycja Fiertek (SP w Czerwonem), Dawid Jabłoński (SP w Szepietowie), Angelika Wszeborowska (SP w Niedźwiadnej), Julita Gardocka (SP w Sulewie-Kownatach), Oliwia Matuszewska (SP nr 9 w Łomży), Sylwia Gryczan (SP w Niedźwiadnej), Krystian Kowalczyk (SP w Bełdzie), Magdalena Wesołowska (SP w Niedźwiadnej), Martyna Cendrowska (SP w Wąsoszu), Aneta Zyskowska (SP w Mieczach), Dominika Bazydio (SP nr 2 w Kolnie), Łukasz Walczyk (SP w Dobrym Lesie), Juliusz Rakowski (SP w Piątnicy), Kamila Gryczkowska (SP w Bełdzie), Tomasz Dąbrowski (SP nr 10 w Łomży), Ala Kudrawiec (SP w Rudzie), Krzyś Cieciuch (SP w Rudzie), Magdalena Gołaszewska (SP nr 4 w Zambrowie), Michał Marchewka (SP w Kątach), Martyna Bieńkowska (SP w Białaszewie), Magdalena Bogdanowicz (SP w Kędziorowie), Kamil Idźkowski (SP nr 4 w Zambrowie).
 Zwycięzcom gratulujemy. Niebawem do szkół trafią dyplomy i znaczki pamiątkowe dla wszystkich uczestników oraz nagrody dla laureatów. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu dzieci dowiedziały się wielu informacji na temat życia łosi. Wiedza ta pomoże w zrozumieniu życia lasu, wzbudzi szacunek do lokalnej przyrody oraz podniesie bezpieczeństwo na drogach. Liczymy, że kolejna edycja konkursu spotka się z niemniejszym zainteresowaniem.
 Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do wiosennych spacerów – być może na leśnym dukcie spotkacie sympatycznego łosia Rajko?

                                                                     Aleksandra Kicińska
                                                                     Nadleśnictwo Rajgród

 

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (2)

Mogli by pokazać obrazki laureatów to i widzowie którzy patrzą E-grajewo mogli by w taki pewien sposób ocenić... ;/

Gratulacje dla Ilony Gutowskiej i Wiktori Nadborskiej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.