niedziela, 21 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

Śladami zbrodni stalinowskich

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku
oraz Dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej w Grajewie
mają zaszczyt zaprosić

na promocję wydawnictwa dr Marcina Zwolskiego
"Śladami zbrodni okresu stalinowskiego w województwie białostockim"

która odbędzie się w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej
dnia 13 marca 2014 roku o godz. 17:00

Mając na względzie pamięć ofiar zbrodni systemów totalitarnych i dążąc do identyfikacji ich szczątków Instytut Pamięci Narodowej oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie postanowiły powołać Polską Bazę Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów. Zdobycze współczesnej medycyny pozwalają na zidentyfikowanie bezimiennych dotychczas szczątków ludzkich w oparciu o materiał biologiczny pobrany od osób spokrewnionych.

Podczas spotkań promujących wydawnictwo „Śladami zbrodni okresu stalinowskiego w województwie białostockim” pracownicy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku będą zbierać materiał historyczny i biologiczny od krewnych ofiar zbrodni totalitaryzmów. Apelujemy o przekazanie powyższych informacji wszystkim zainteresowanym. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów www.pbgot.pl

 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.