wtorek, 28 maja 2024

Warto przeczytać

Krótka historia materiałów POS, czyli jak powstały tradycyjne nośniki reklamy

Materiały POS stanowią wszelkiego typu nośniki reklamy, których przeznaczenie stanowi wsparcie sprzedaży bezpośrednio w miejscu dokonywaniu zakupu bądź w jego najbliższym polu. Omawiając historię POS, nie jest łatwo jednoznacznie umiejscowić powstanie pierwszych w historii materiałów reklamowych. Szacuje się, że ich pojawienie miało związek wraz z dynamicznym rozwojem handlu, a co za tym idzie także potrzebą zaprezentowania sprzedawanego bądź przeznaczonego do wymiany barterowej towaru. Jednocześnie warto wiedzieć, że pierwsze udokumentowane formy reklamy mającej na celu nakłonienie klienta do zakupu konkretnego towaru wywodzą się ze starożytności; występowały wtedy w postaci napisów umieszczanych na ścianach różnych budynków oraz szyldów gospód czy karczm. Rozwój materiałów reklamowych przypada na czasy rewolucji przemysłowej, podczas której na rynku pojawiła się masowa konkurencja. Przedsiębiorcy musieli pomyśleć nad tym, w jaki sposób wyróżnić się z tłumu. To również czasy powstania pierwszych standów reklamowych oraz potykaczy zachęcających do odwiedzin w danym miejscu i zaopatrzenia się w różne dobra. Jak jest dziś?


Witamy w teraźniejszości! O fenomenie druku UV w produkcji materiałów reklamowych

Nowoczesne technologie poligraficzne współcześnie dają nam ogrom możliwości. W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie wyróżnić wiele metod oraz technik drukowania. Jednym z najnowszych wynalazków jest druk UV, klasyfikowany jako odmiana druku cyfrowego. Ta specjalistyczna technika poligraficzna polega na odwzorowaniu obrazu dzięki zastosowaniu specjalnych, wysokogatunkowych tuszy polimerowych. Wykazują one wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych, w tym wody oraz słońca. W związku z faktem, że druk UV można z powodzeniem stosować na wielu materiałach, w tym tekturze i kartonie, mamy do czynienia z szeregiem ulepszonych materiałów POS. Takie produkty znajdziemy między innymi na stojakitekturowe.pl  - stronie prowadzonej przez STprint, jednego z renomowanych producentów materiałów POS/POD, cieszącymi się popularnością w licznych branżach. Tego typu gadżety odgrywają dziś naprawdę dużą rolę w sprzedaży produktów, mając na celu przede wszystkim rozwianie wątpliwości klienta, dzięki aktywowaniu u niego zapamiętanego skojarzenia z danym produktem lub marką. Materiałów POS używa się jako uzupełnienia kampanii reklamowej oraz wsparcia w procesie efektywnego prezentowania nowego produktu. Dzięki nim możliwe jest przedstawienie towaru w sposób klarowny, a przy tym atrakcyjny dla oka.


Gdzie sprawdzą się materiały POS? To warto wiedzieć!

Materiały POS odnajdą się wszędzie tam, gdzie potrzeba skutecznej, atrakcyjnej reklamy prezentującej dany produkt w najbardziej korzystnym świetle. Mawia się, że im bardziej kreatywna reklama, tym lepiej - to wyjaśniałoby długą listę materiałów POS, stających się nieodłącznym elementem przestrzeni publicznej. Współcześnie dzielimy je na wiele rodzajów, między innymi: materiały na ladę, standy podłogowe, displaye czy stojaki półkowe. Obecnie wiele firm oferuje wykonywanie stojaków tekturowych na specjalne zamówienie klientów. Odpowiednie zastosowanie materiałów POS pomaga zwiększyć sprzedaż eksponowanych produktów w placówce handlowej. Warto postawić na tak kreatywne rozwiązanie, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym wręcz pełno konkurencji. Tradycyjna reklama jest wciąż żywa i nawet postęp technologiczny nie jest w stanie jej wykluczyć, co świadczy o jej sile przekazu.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.