czwartek, 21 września 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12617 wyświetleń

Kronika policyjna 997

1. W Szczuczynie na ul. Sportowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego m-ki Opel Astra. Okazało się, że kierowca jechał nietrzeźwy. Wynik badania - 1.02 promila.

Podobne zdarzenie miało miejsce w Grajewie na os. 1000-lecia. Tu kierujący samochodem m-ki Ford Fiesta stworzył jeszcze większe zagrożenie, kierował pojazdem z wynikiem - 2.50 promila.

2. Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Rudzie. Policjant zatrzymał do kontroli drogowej trzech rowerzystów jadących całą szerokością drogi. Wszyscy to mieszkańcy Sojczyna Borowego. Wyniki badań stanu trzeźwości : 0.98, 2,20 i 3,05 promila.

Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że kierowanie w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem drogowym, a policjanci mają bezwzględny obowiązek ujawniania i zatrzymywania takich osób.

3. Na drodze nr 61 w miejscowości Toczyłowo, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód m-ki BMW, którym kierował mężczyzna poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. W trakcie sprawdzania jego pojazdu, wewnątrz pojazdu, pod podstawką na kubki, odnaleziono woreczek zawierający 5.54 grama amfetaminy. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego obarczony dodatkowym zarzutem nielegalnego posiadania narkotyku.

Z poważaniem Oficer Prasowy KPP Grajewo mł. asp. Andrzej Łagodziński 

 

czwartek, 21 września 2023

Burmistrz zaprasza na spotkanie (22.09)

Komentarze (7)

zawsze mnie zastanawiało to, że pisze się o tzw. nielegalnym posiadaniu narkotyków, co jednocześnie sugeruję iż narkotyki można posiadać legalnie. Zwracam się więc do bardziej ode mnie rozgarniętych osób, zwłaszcza z pewnej grupy zawodowej, aby wyjaśnili mi w jaki sposób mógłbym legalnie wejść w posiadanie narkotyków? (żeby nie było niedomówień pytanie jest stricte teoretyczne a ja sam zwolennikiem tychże używek nie jestem)

dali rade kierowac tymi rowerami?

no no BMW seria 7 :] konkret furka

Chamie, znowu masz problem. Rozwiązanie jest proste. Z neielgalnym posiadaniem narktoykow jest jak z nielegalnym posiadaniem broni. Dostrzegasz pewna analogię? Badania na narkotykach i środkach narkopodobnych prowadzą m.in. laboratoria, część takich i podobnych środkow jest równiez używana w medycynie. Zajmują się tym osoby do tego uprawnione. Itp. itd. Późno już, nie chce mi się rozpisywać. Na brak szarcych kmórek nie narzekasz - więc sądzę, że sam sobie doczytasz resztę ;-) Pozdrawiam.

dlaczego sie nie pisze o zięciu pewnego lekarza w Grajewie jego tez zatrzymała policja i było dużo w wydychanym powietrzu i była jeszcze zbita szyba, gyż on byl sprawcą ale najlepiej pisać o ludziach ze wsi, bo ze wsi to wypada, a o tym nie bo żona jest lekarzem i będzie wstyd. Jak ze wsi to sie podaje nawet i miejscowość. Okey

bo pijany widzi 2 razy wiecej i reaguje 2 razy szybciej "_" i dobrzeby było zlegalizować nakrotyki chodź część :)) ".. zakazany owoc smakuje najlepiej.."

Dario: analogię do broni palnej zauważyłem - chodzi mi o to czy osoba fizyczna (nie będąca instytucją) może sobie wyrobić coś takiego jak pozwolenie na posiadanie tejże używki. Bo jeżeli nie to myślę że nie powinno się pisać o "nielegalnym posiadaniu" narkotyku tylko o "posiadaniu narkotyku", a dodać można jakie sankcje za to grożą. Również pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.