Kultura i rozrywka

  • 28 komentarzy
  • 19011 wyświetleń

Kozanostra podbija Grajewo

    Kozanostra to grajewski zespół rockowy, który próbuje swoich sił na rynku muzycznym. Wprawdzie dopiero rozpoczyna swoją karierę, ale nie da się ukryć, że w najbliższym czasie zyskał już rzesze fanów.
    Zespół powstał, a w sumie to gra od czerwca bieżącego roku. Tworzą go czterej koledzy: Wojtek-gitara i śpiew, Adam-perkusja i śpiew, Grzegorz-gitara basowa i śpiew oraz Radek-gitara. Wszyscy pochodzą z Grajewa i właśnie tu chcą się promować. Chcą promować miasto, ale liczą również na wsparcie ze strony miasta, ponieważ obecnie poszukują sponsorów. Mają nadzieję, że dzięki wsparciu ze strony władz oraz miejscowych producentów uda im się wypłynąć na głębsze wody. Każdy z nich wcześniej miał jakieś muzyczne przygody, ale dopiero teraz dojrzeli do tego, żeby założyć zespół. Kapele punk rockowe, zespoły davy metalowe, wyjazdy za granicę, jazz, aż w końcu znaleźli wspólny dla nich mianownik, czyli rock.

    Nazwa zespołu powstała w dość spontaniczny sposób. Członek zespołu Adam wymyślił ją z połączenia ksywki kolegi Wojtka „Koza” i przyrostka „Nostra”. Pozostali członkowie zaakceptowali ją i dziś zespół ten gra właśnie pod taką nazwą.
    Każdy z nich, jak sami mówią, nadaje na tych samych falach. Skład zespołu jak najbardziej im odpowiada. Słuchają podobnej muzyki, co jeszcze bardziej ich przyciąga i powoduje, że w zespole nie dochodzi do żadnych spięć. Na co dzień słuchają muzyki rockowej. Inspiracją dla nich są tacy wykonawcy jak: ZZ Top, Di Purple, Jimmy Hendrix. Na tej muzyce się wychowali i dlatego mają do niej sentyment. Uważają, że jest ona ponad czasowa, broni się sama, a przede wszystkim jest dla każdego. Z polskich wykonawców korzystają z utworów m.in. zespołu Dżem.
    Obecnie materiał muzyczny, który prezentuje zespół na swoich występach, to utwory coverowe. Oczywiście plany przyszłościowe zespołu są takie, żeby śpiewać swoje nagrania. W najbliższym czasie zespół zacznie promować płytę Wojtka i będzie grał utworu znajdujące się na niej. W planach jest także wykorzystanie wierszy, tekstów autorstwa Radka. Także materiał na najbliższą przyszłość jest już zbierany.
    Zespół non stop się rozwija. Jest dopiero na początku swojej muzycznej drogi. Wszystkie sprawy załatwiają sami. Poszukują menadżera, sponsorów. W trakcie jest również powstawanie strony internetowej zespołu. Ma on na koncie  dwa występy na żywo w pizzerii „Da Grasso” oraz jeden występ w Rybczyźnie, a także występ na zlocie motocyklowym w Czerwonym Borze. Grupa ma również poparcie motocyklistów z Zambrowa.
    Grają materiał trzy godzinny składający się z 30 utworów. Zapytani o wrażenia z tych właśnie występów jednogłośnie odpowiedzieli, że są one jak najbardziej pozytywne. Publiczność wspaniała, skora do zabawy. Wiele osób osobiście wyrażało swoje zainteresowanie takimi imprezami oraz dziękowało zespołowi za to, że dzięki niemu wreszcie zaczęło się w naszym mieście coś dziać, i to coś dobrego, lepszego. Były to opinie nie tylko osób starszych, także młodzież podzielała to zdanie. Sami członkowie zespołu cieszą się, że z koncertu na koncert jest coraz lepiej i to także wpływa na nich pozytywnie, daje im speed’a. Potrafią oni połączyć swoją pracę zawodową z hobby. Spotykają się na wielogodzinnych próbach.

    Plany na przyszłość…? Robienie najlepiej tego, co potrafią, czyli granie, śpiewanie. Zyskanie jak największej publiczności. Rozwijanie i realizowanie pasji, jaką jest muzyka. Wypłynięcie na głębsze wody. Granie koncertów w okolicy: Ełk, Białystok, a przede wszystkim koncerty w Grajewie. A także spróbowanie swoich sił w roku 2010 na festiwalu w Opolu.

    Prywatnie zespół pozdrawia saksofonistę Adama. A także apeluje o to, by wspierać lokalnych artystów! 
    Ja osobiście życzę ogromnych sukcesów. Jak najszybszego pozyskania sponsorów, znalezienia menadżera, klawiszowca. I trzymam kciuki za to, żeby udało się zrealizować wszystkie marzenia zespołu.

Kasia Glazik

Komentarze (28)

są świetni::):)trzymamy za was kciuki:)

SPOKO! ŻYCZĘ POWODZENIA I SUKCESÓW NA SCENIE MUZYCZNEJ. FAJNIE ŻE JESTEŚCIE. POZDRAWIAM.

niezły reportaż, podobnie jaki zespół pozowienia : Panowie tak trzymać...

Trzymam kciuki abyście grali do końca świata i jeszce dłużej, koniec wiochy, w sumie to przecież miasto i zasługuje na porządny zespół...

NIEZŁE ZDJĘCIA, WYGLĄDAJĄ MI NA ŚILNĄ GRUPĘ, SZKODA, ŻE NIE WYSTĄPILI NA ZAKOŃCZENIU LATA... CIEKAWE DLACZEGO???

Deep Purple i HEAVY metal, davy metal? czyżby nowy gatunek?

ZGRYWUS bo musieli by grać za darmo

Super gracie, tak trzymać! Płyńcie na szerokie wody mórz i oceanów... Repertuar Dżemu - rewelacja! Macie to "coś"!!!!!

czy piszą sobie teksty?

A może wreszcie jakaś alternatywa dla kozanostry? Gdzie się nie obejrzysz tylko oni, a nie są przecież aż tak nadzwyczajni.

Zespół jest dobry, brakowało czegoś takiego w Grajewie. Stąd też bardzo dobrze że działają i tworzą jakąś kulturę w naszym małym mieście.

nie wystąpili na zakończeniu lata bo pewnie ich nie miał ich kto wkręcić .... ..

Nie wystąpili na zakończeniu lata, bo grają tylko za pieniądze. Mają gdzieś ludzi, liczy się kasa. Inni występowali za darmo, oprócz K.A.S.Y.

I bardzo dobrze! nareszcie coś nowego w naszym mieście. I grają bardzo popularne (wśród cywilizowanych ludzi) kawałki. :D

brawo za pasje i profesjonalizm! zycze sukcesow i platynowej plyty!!!

pozdrawiam wszystkich muzukantów z kozanostry, przynajmniej mini dysk się im nie zacina!!!

Pozdrawiam zespól jestescie swietni
No matysiak chyba nadszedl czas zaczac znow chodowac wlosy. Pamietam ciebie jak 15 lat temu mialel Piekne jak SLASH. Pozdro

"Mają gdzieś ludzi, liczy się kasa. Inni występowali za darmo, oprócz K.A.S.Y." - ale to paranoicznie brzmi - może trzeba coś umieć żeby brac za to pieniądze, koleś? pomysl nad tym -to nie boli; talent jest wyczuwalny na odległość -dla niektórych niestety

neko-a ktoś inny się pokazał ostatnio-nie! więc są oni.
A alternatywa.....WLOT ?
Pokazali swoje.

" talent jest wyczuwalny na odległość -dla niektórych niestety" może i maja talent ale daleko nie zajdą grając takie kawałki jakie prezentuje płyta Piotra. Zakończy się graniem w pubach pizzeriach może na weselach bo muzka jak najbardziej taka na wesela.

W ten piątek chłopaki grają na Strychu :)

toudi kazdy od czegos musi zaczac a skoro plyta ta to eksperyment to mysle ze jeszcze wyplyna na szerokie wody poznajac gusta ludzi jeszcze wszystko przed nimi nie od razu krakow zbudowano ja 3mam kciukory!! :)

NNNNNoooooo Wojtussss,,,bravvvoooo,obiecales mi plyte-Silak,pozdro dla clae kapeliii.

hej :)
ale numer:D
pozdrawiam Was:D
może zagramy razem jak przyjadę do Grajewa?? jesli tylko zechcecie?
Michał O.

Przyjmijcie do zespołu saksofonistę Adama, wtedy na pewno zagracie w Opolu :)

Świetnie, aż zatęskniłam. Szkoda, że już nie gram....Miło, że mogę patrzec jak kwitniecie:)
Pozdrawiam
Kasia

Swietny zespół. Życzę, aby było jeszcze jepiej.

Czy mógłby ktoś podać kontakt do Wojtka z Kozanostry ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.