Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 11659 wyświetleń

Konkurs czytelniczy

7 kwietnia 2005 r. o godz. 16 00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie odbył się konkurs czytelniczy poświęcony życiu i twórczości W. Szekspira, zorganizowany przez nauczycielki Publicznego Gimnazjum nr 3 w Grajewie panie A.Ramotowską, L.Łepkowską i A.Jokę.

W konkursie wzięło udział 27 uczennic z klas I-III. Konkurs czytelniczy przebiegał w II etapach. W pierwszym etapie zmagało się 9 grup. Do finału przeszły 3, które uzyskały najwyższą ilość punktów.

Najlepszą znajomością twórczości Szekspira wykazały się dziewczęta:
I miejsce - Maria Dudzińska, Katarzyna Ostrowska, Beata Wojsławowicz
II miejsce - Olga Kozikowska, Ewelina Sikora, Magda Żołyniak
III miejsce - Katarzyna Grajewska, Karolina Bernchard, Augustyna Wiszowata.

W przerwie konkursu odbyły się potyczki językowe dotyczące znanych i mniej znanych Szekspirowskich cytatów w oryginale, które przygotowała A. Deresz nauczyciel j.angielskiego. Zwycięska grupa: Anna Popowska, Agnieszka Nowicka, Anna Jankowska.

„Świat jest teatrem,
aktorami ludzie,
którzy kolejno wchodzą
i znikają.”
W. Szekspir

PG 3
e-Grajewo.pl

piątek, 14 czerwca 2024

Piknik z Folklorem 2024

Komentarze (6)

Czy chodzi o Shakespeare?

Wielki nietakt w przeddzień pogrzebu Papieża!!!!!!!!!!!

jaki nietakt- a co to dyskoteka??? nie popadajmy w marazm, karol wojtyła cieszyłby się pewnie, że coś jest organizowane i jeszcze dla młodzieży, mnie się podaoba!

Ty jolanta nie wiesz na jakim świecie żyjesz. Wielkie teatry w kraju zostały pozamykane do odwołania. Nie takiego formatu imprezy zostały odwołane. To nie marazm lecz trwanie przy modlitwie, wspomnieniach, ........

Jolanto popieram. Karol Wojtyła był pogodnym człowiekiem. Konkurs wiedzowy to nie imprezka andrzejkowa ... Poza tym czwartek był zwykłym dniem pracy i każdy przeżywał załobe na swój indywidualny sposób.

a konkurs wiedzowy to nie wielki teatr własnie i mógł się odbyć; pewnie był duzo wczesniej zapowiedziany i trudno go odwołać; jest ok!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.